Jedna z najlepszych funkcji w smartfonach Samsunga z ważną nowością. DeX zadziała bez przewodów

Jedna z najlepszych funkcji w smartfonach Samsunga z ważną nowością. DeX zadziała bez przewodów

źródło: Samsung
źródło: Samsung
03.10.2018 15:01

Jedną z lepszych funkcji w nowych topowych smartfonach Samsunga jest DeX. Wymaga on posiadania specjalnej stacji dokującej lub kabla. Ma to się jednak niebawem zmienić. Samsung ma pracować nad wdrożeniem bezprzewodowego przesyłania danych.

Samsung Dex pozwala na korzystanie z trybu pulpitowego po podłączeniu smartfonu do monitora. Wówczas praca z aplikacjami wygląda podobnie, jak używanie komputera z Windowsem czy macOS-em. Aplikacje na Androida są bowiem wyświetlane w okienkach. Natomiast na dole ekranu znajduje się pasek z uruchomionymi programami. Do poruszania się po systemie wykorzystywany jest kursor. Z kolei tekst można wprowadzać po podłączeniu klawiatury. W przypadku Galaxy S8 wymagana jest stacja dokująca, w której należy umieścić smartfon. Jednak już właściciele Galaxy Note’a 9 mogą korzystać z DeX-a posiadając tylko odpowiedni kabel.

Według wpisu, który został umieszczony na oficjalnym forum Samsunga, firma pracuje nad wprowadzeniem bezprzewodowego DeX-a na przyszłych urządzeniach. Z pewnością podniesie to komfort korzystania z trybu pulpitowego. Zwłaszcza jeśli będzie można podłączyć smartfon do większości telewizorów Smart TV i monitorów. Warto zauważyć, że myszka i klawiatura nie są potrzebne, aby korzystać z DeX-a. Ekran smartfonu może bowiem służyć jako gładzik.

źródło: Samsung
źródło: Samsung

Bezprzewodowy DeX może mieć całkiem sporo zastosowań. Może posłużyć do chociażby wyświetlania stron internetowych czy YouTube’a na ekranie telewizora. Może również być wykorzystywany podczas prezentacji. W końcu dostępny jest pakiet biurowy. Jak najbardziej DeX może pełnić rolę małego komputera, który zmieści się do kieszeni, bez potrzeby noszenia ze sobą laptopa.

Warto dodać, że funkcja DeX dostępna jest także na nowym tablecie Samsunga. Nie potrzebny jest nawet dodatkowy ekran, aby móc korzystać z nowego trybu. Może on bowiem zostać wyświetlony bezpośrednio na wyświetlaczu tabletu po podłączeniu klawiatury.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)