r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ChromePIE Xposed Module

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Przeglądarki internetowe

ChromePIE jest modułem dla frameworka Xposed, który dodaje do przeglądarki Chrome opcję szybkiego sterowania znaną z przeglądarki wbudowanej do systemu Android. Dzięki niej nie jest konieczne używanie standardowych przycisków nawigacyjnych, a jedynie gesty wysuwane z boku ekranu.

Aplikacja ChromePIE jest bardzo prosta i skupia się na konfiguracji rozwijanego menu nawigacyjnego. Po jego aktywacji użytkownik gestem przeciągnięcia z boku ekranu aktywuje dodatkowe menu, którym może wykonywać operacje standardowo wymagające używania przycisków. Użytkownik za pomocą głównego okna może dodawać nowe kafelki przycisków, a następnie dodatkowe opcje poboczne. Każdy kafelek może spełniać jedną z wybranych opcji: wstecz, naprzód, odświeżanie, nowa karta, nowa karta incognito, zamknięcie karty, zamknięcie wszystkich kart, zakładki, dodanie nowej zakładki, historia, ostatnio przeglądane, pokazanie otwartych kart, wyszukiwarka, edycja adresu. Możliwe jest ponadto włączanie trybu pełnoekranowego, udostępnianie strony, szybkie przechodzenie do ustawień, a także drukowanie strony.

Po dodaniu nowej opcji aplikacja może automatycznie restartować przeglądarkę Chrome (jest to wymagane do aktywacji nowych funkcji). Możliwe jest również wybranie strony nawigacyjnej, która reaguje na gesty użytkownika – lewej, prawej lub obu jednocześnie. Aplikacja jest modułem frameworka Xposed, do działania wymaga jego instalacji, a także aktywacji i ponownego uruchomienia urządzenia. Do ich wykorzystania konieczne jest posiadanie odblokowanego dostępu na poziomie root. Współpracuje on zarówno ze stabilną jak i testową wersję przeglądarki Google Chrome dla Androida.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Dzięki ChromePIE możemy korzystać z przeglądarki za pomocą gestów

2
08.09.2014  •  Łukasz Tkacz

Użytkownicy przeglądarki Google Chrome dla Androida mogą mieć powód do radości. W repozytorium modułów przeznaczonych dla frameworka Xposed znajdziemy bowiem nowy dodatek, który dodaje do właśnie tej aplikacji sterowanie za pomocą gestów. Opcję taką pod nazwami „PIE” i „szybkie sterowanie” mogą znać użytkownicy wbudowanej przeglądarki Androida. Była ona dostępna także w niektórych zmodyfikowanych jej wersjach, nareszcie zagościła także w Chrome. Aplikacja ChromePIE jest bardzo prosta i skupia się na konfiguracji rozwijanego menu nawigacyjnego. Po jego aktywacji użytkownik gestem…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.