Chromium Chromium 53.0.2751.0

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Przeglądarki internetowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Chromium to tworzona przez Google opensource'owa przeglądarka internetowa, z której powstaje później przeglądarka Chrome. Od wersji 19. jest dostępna na Androida. Dzisiaj, kiedy na wielu telefonach i tabletach Chrome jest domyślną przeglądarką, Chromium może być ciekawą alternatywą dla wszystkich tych, którym zależy na prywatności.

Chromium różni się od Chrome brakiem zamkniętych komponentów oraz innym logo i nie obsługuje własnościowych kodeków wideo. Nie przeszkadza to w oglądaniu filmów na YouTube, ale może sprawić, że niektóre inne serwisy wideo nie będą działały. W zamian jednak nie jest śledzone przez Google.

Podobnie jak w Chrome możemy tu synchronizować ustawienia, zakładki i hasła przez Konto Google. Dostępna jest też opcja kompresji pobieranych danych i możliwość rozdzielenia kart i aplikacji, tak by każda otwarta strona była widoczna oddzielnie w systemowym podglądzie uruchomionych aplikacji.

Uwaga!

Chromium na Androida nie ma i nie będzie w sklepie Google Play. Dostępny tu plik .zip należy rozpakować, a następnie zainstalować znajdujący się w archiwum plik ChromePublic.apk (po zaznaczeniu w systemie zgody na instalację aplikacji spoza sklepu Play). Drugi plik, ContentShell.apk, przydatny jest tylko programistom.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!