r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Chromium 53.0.2751.0

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Przeglądarki internetowe

Chromium to tworzona przez Google opensource'owa przeglądarka internetowa, z której powstaje później przeglądarka Chrome. Od wersji 19. jest dostępna na Androida. Dzisiaj, kiedy na wielu telefonach i tabletach Chrome jest domyślną przeglądarką, Chromium może być ciekawą alternatywą dla wszystkich tych, którym zależy na prywatności.

Galeria programu

Chromium różni się od Chrome brakiem zamkniętych komponentów oraz innym logo i nie obsługuje własnościowych kodeków wideo. Nie przeszkadza to w oglądaniu filmów na YouTube, ale może sprawić, że niektóre inne serwisy wideo nie będą działały. W zamian jednak nie jest śledzone przez Google.

Podobnie jak w Chrome możemy tu synchronizować ustawienia, zakładki i hasła przez Konto Google. Dostępna jest też opcja kompresji pobieranych danych i możliwość rozdzielenia kart i aplikacji, tak by każda otwarta strona była widoczna oddzielnie w systemowym podglądzie uruchomionych aplikacji.

Uwaga!

Chromium na Androida nie ma i nie będzie w sklepie Google Play. Dostępny tu plik .zip należy rozpakować, a następnie zainstalować znajdujący się w archiwum plik ChromePublic.apk (po zaznaczeniu w systemie zgody na instalację aplikacji spoza sklepu Play). Drugi plik, ContentShell.apk, przydatny jest tylko programistom.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 22.10.2017 00:22

@guma77: Chromium działa dokładnie tak samo jak Chrome. Różni się tylko tym, że nie ma w sobie niektórych elementów od Google'a, oraz jest w pełni otwarto źródłowy.
W wersji na Windows NIE ma żadnego aktualizatora, więc aktualizacje trzeba pobierać ręcznie.

guma77   11 #1 04.03.2017 23:38

nikt nie instalowal go i testowal?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.