Microsoft Edge z Chromium dostępny w wersji Beta. Do sieci trafił instalator

Microsoft Edge z Chromium dostępny w wersji Beta. Do sieci trafił instalator

Do sieci trafił instalator Edge'a w wersji Beta
Do sieci trafił instalator Edge'a w wersji Beta
Oskar Ziomek
10.05.2019 13:17

Przeglądarka Edge z silnikiem Chromium była jednym z ciekawszych tematów poruszanych podczas konferencji Build 2019 w Seattle. Jak poinformował Satya Nadella, program docelowo będzie dostępny na wiele platfrom, w tym macOS-a, iOS-a i starsze wersje Windowsa. Edge na Androida jest już dostępny od dłuższego czasu, a na Windowsie 10 można od paru tygodni testować Edge'a z Chromium w wydaniu Canary oraz Dev.

Chociaż na oficjalnej stronie pobierania wciąż nie jest dostępne wydanie Beta (czyli najbardziej dopracowane z trzech wymienionych), to oficjalny instalator tej wersji udało się już znaleźć na serwerach, a w związku z tym możecie go pobierać również i z naszego katalogu. Otworzy to drogę do sprawdzania Edge'a Beta, który stanowi ostatni etap testowania funkcji przed upublicznieniem stabilnego wydania w przyszłości.

Microsoft Edge z Chromium w wersji Beta.
Microsoft Edge z Chromium w wersji Beta.

Na stabilne wydanie Edge'a trzeba jeszcze poczekać

Warto zwrócić uwagę, że data premiery ostatecznego wydania przeglądarki wciąż nie jest znana. Od początku mówiło się o udostępnieniu stabilnego Edge'a wraz z majową aktualizacją Windows 10, jednak w praktyce program pojawi się na rynku najpewniej nieco później.

W Seattle wspominano bowiem o szeregu funkcji, które do przeglądarki mają dopiero trafić w najbliższym czasie. Na liście jest między innymi tłumaczenie interfejsu na inne języki – aktualnie można korzystać wyłącznie z anglojęzycznej wersji.

Konferencja Build 2019 była okazją do zaprezentowania, jak w nowym Edge'u będą działać kolekcje. To dodatkowy panel w przeglądarce, który umożliwi segregowanie artykułów, w tym udostępnianie ich i eksportowanie na przykład do formatu DOCX znanego z Worda. Dodatkowo zapowiedziano także interesujące ustawienia dotyczące prywatności.

Edge'a z Chromium możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania. Korzystając z menu Wszystkie wersje wybierzecie interesujące wydanie przeglądarki: Beta, Dev lub Canary.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)