Cliqz Cliqz

Strona główna Mac Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program

Cliqz to bazująca na Firefoksie przeglądarka, która swoje początki miała jeszcze jako testowa funkcja w ramach programu Test Pilot, gdzie sprawdzane są eksperymentalne pomysły na nowości właśnie do Firefoksa. Cliqz stawia na pierwszym miejscu prywatność użytkownika oraz daje do dyspozycji wygodny sposób wyszukiwania informacji wprost na pasku adresu.

Wystarczy tu wpisywać zapytania, a podpowiedzi oraz częściowe odpowiedzi na pytania pokażą się poniżej, bez konieczności naciskania klawisza Enter. Można w ten sposób uzyskać propozycje ciekawych stron związanych z daną tematyką lub wprost uzyskać odpowiedzi na niektóre pytanie – można tak na przykład przeliczać waluty i uzyskiwać informacje o pogodzie.

W przeglądarce nacisk położono także na prywatność. Zadbano o wbudowany bloker uciążliwych reklam, blokowanie śledzenia oraz phishingu. Na plus zaliczyć należy także szybkość działania – bazując na Firefoksie przeglądarka jest dość sprawna, a dzięki ustawieniom można ją dość szczegółowo dostosowywać do własnych potrzeb.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!