r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Co słychać na Google Drive i w wyszukiwaniu obrazów?

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

W 2010 roku z kodu źródłowego dowiedzieliśmy się, że aplikacje Google Docs będą obsługiwać synchronizację, Cloud Print i aplikacje zewnętrznych producentów. Okazuje się, że zbliżający się sporymi krokami Google Drive również będzie miał możliwość pracy z aplikacjami innych, niż Google producentów, o czym poinformował Google Operating System.

W kodzie źródłowym aplikacji znalazły się odnośniki do SDK dla deweloperów zewnętrznych, dzięki czemu będzie można otwierać pliki bezpośrednio z Google Drive w wielu różnych aplikacjach. Kod wskazuje również na możliwość integracji z Google Docs i ciaśniejsze połączenie Google Drive z Gmailem. Google Drive ma wystartować niebawem i będzie bezpłatny, z możliwością zwiększenia pojemności za opłatą w odmianie biznesowej, która będzie częścią Google Apps.

Google pracuje nie tylko nad dyskiem w chmurze, już dostępne usługi są wciąż udoskonalane — na przykład wyszukiwanie obrazów, które jest ciężkim tematem. O ile słowa na stronach można znaleźć bardzo łatwo, bo przecież wpisujemy je z klawiatury i nie sprawiają one żadnego problemu przy porównywaniu, o tyle obrazu, który mamy na myśli, nie da się ot tak po prostu wprowadzić do wyszukiwarki. Google na swoim blogu zwrócił uwagę na kolejne ułatwienie przy znajdowaniu tych idealnych obrazów — nad wynikami wyszukiwania pojawiać się będą dodatkowe hasła związane z podanym wcześniej słowem kluczowym, które pozwolą zawęzić wyszukiwanie.

r   e   k   l   a   m   a

Po umieszczeniu kursora nad proponowanym odnośnikiem pokażą się przykładowe obrazki, które możemy znaleźć podając to hasło, więc od razu wiadomo, czy jest to coś przydatnego. Zmiany zostaną wprowadzone globalnie w najbliższych tygodniach.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.