r   e   k   l   a   m   a
reklama

Cofnij wysłanie wiadomości w Gmailu

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Nie trzeba wysyłać dziesiątek maili dziennie, by choć raz mieć do czynienia z sytuacją, gdy wiadomość nie powinna była zostać wysłana - można zapomnieć załącznika, pomylić nadawcę albo nie dodać podpisu. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi Gmail.

Google poinformował o dodaniu nowej eksperymentalnej funkcji Undo Send, która pozwala cofnąć przypadkowo wysłaną wiadomość. Oczywiście taka funkcjonalność wiąże się z opóźnieniem wysyłania wiadomości - dlatego użytkownik ma szansę wycofania się z wysyłki tylko przez pięć sekund. Praktyka pokazuje jednak, że w większości przypadków jest to czas wystarczający, by zorientować się, że coś jest nie tak lub by o czymś sobie przypomnieć.

Funkcja może zostać włączona w ustawieniach Gmaila na zakładce Gmail Labs w Ustawieniach. Link "Undo" pojawi się w oknie potwierdzenia wysłania wiadomości.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii