Combined Community Codec Pack (CCCP) 2015-10-18

Strona główna Windows Multimedia Rozszerzenia multimedialne i kodeki
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CCCP to najnowsza wersja zestawu kodeków umożliwiających odtwarzanie wielu formatów plików w tym AVI/OGM/MP4/TS oraz zdobywającego coraz większą popularność MKV (Matroska), który może zawierać poza ścieżką audio i wideo napisy, menu DVD, dźwięk wielokanałowy, okładki itp.

CCCP radzi sobie z odtwarzaniem plików wideo zapisanych w formacie MPEG1, MPEG2, MPEG3, MPEG4-ASP (XviD, DivX, 3ivx, lavc itp.), MPEG4-AVC/H.264, Theora, WMV9 oraz audio w tym MP3, AC3, DTS, AAC, Vorbis, FLAC, WavPack, TTA, LPCM, IMA ADPCM.

Dużą zaletą tego pakietu jest obsługa wszystkich najpopularniejszych obecnie formatów. Autorzy w instalatorze umieścili również odtwarzacz plików audio/wideo - Media Player Classic, który można opcjonalnie zainstalować w systemie.

Uwaga!

  1. Na stronie producenta dostępne są również wersje przeznaczone dla starszych wersji Windows.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

łatwa instalacja, szerokie możliwości konfiguracji, dołączony odtwarzacz, korzystanie "przezroczyste" dla użytkownika, stabilność
angielska, momentami zbyt skomplikowana dla amatorów konfiguracja
31.08.2010 02:47 • Recenzja do wersji 2009-09-09

Komputery coraz częściej są używane do celów multimedialnych. Mnogość formatów, standardów kodowania i kompresji filmów i muzyki może przytłoczyć ludzi nie będących specjalistami. Odpowiedzią na taką sytuację są paczki kodeków. CCCP pozwala na odtwarzanie praktycznie wszystkiego poza najbardziej egzotycznymi i specyficznymi (RealMedia, QuickTime).

Aby oglądać film z napisami wystarczy aby film i napisy miały taką samą nazwę. Pozwoli to oglądać film z napisami, niezależnie od formatu i standardu, nawet w Windows Media Player. Pakiet praktycznie nie wymaga po instalacji żadnych zmian w konfiguracji. Na osoby, którym jednak nie wszystko odpowiada, czekają panele konfiguracyjne pełne pól i suwaków. Niestety, niedostępne w języku polskim.

Pakiet domyślnie instaluje się (można z tego zrezygnować) z MPC-HC. Jest to prosty, ale funkcjonalny odtwarzacz filmów. Propozycja warta rozpatrzenia dla osób nie posiadających swego faworyta.

Każdego użytkownika zapewne ucieszy fakt, że paczka co kilka, kilkanaście miesięcy jest aktualizowana, a na stronie http://www.cccp-project.net/beta/ są dostępne bieżące buildy testowe. Rozwój nie zachodzi kosztem stabilności i wydajności, dzięki czemu paczki są bezproblemowe w użytkowaniu.

CCCP to rozwiązanie nie tylko dla osób, które nie odróżniają XviD od DivX, to świetna paczka dla wszystkich, którzy chcą wykorzystać posiadany sprzęt do oglądania filmów i słuchania muzyki. CCCP daje komfort beztroskiej zabawy multimediami.