Combined Community Codec Pack (CCCP) 2015-10-18

Strona główna Windows Multimedia Rozszerzenia multimedialne i kodeki
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CCCP to najnowsza wersja zestawu kodeków umożliwiających odtwarzanie wielu formatów plików w tym AVI/OGM/MP4/TS oraz zdobywającego coraz większą popularność MKV (Matroska), który może zawierać poza ścieżką audio i wideo napisy, menu DVD, dźwięk wielokanałowy, okładki itp.

CCCP radzi sobie z odtwarzaniem plików wideo zapisanych w formacie MPEG1, MPEG2, MPEG3, MPEG4-ASP (XviD, DivX, 3ivx, lavc itp.), MPEG4-AVC/H.264, Theora, WMV9 oraz audio w tym MP3, AC3, DTS, AAC, Vorbis, FLAC, WavPack, TTA, LPCM, IMA ADPCM.

Dużą zaletą tego pakietu jest obsługa wszystkich najpopularniejszych obecnie formatów. Autorzy w instalatorze umieścili również odtwarzacz plików audio/wideo - Media Player Classic, który można opcjonalnie zainstalować w systemie.

Uwaga!

  1. Na stronie producenta dostępne są również wersje przeznaczone dla starszych wersji Windows.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

łatwa instalacja, szerokie możliwości konfiguracji, dołączony odtwarzacz, korzystanie "przezroczyste" dla użytkownika, stabilność
angielska, momentami zbyt skomplikowana dla amatorów konfiguracja

Komputery coraz częściej są używane do celów multimedialnych. Mnogość formatów, standardów kodowania i kompresji filmów i muzyki może przytłoczyć ludzi nie będących specjalistami. Odpowiedzią na taką sytuację są paczki kodeków. CCCP pozwala na odtwarzanie praktycznie wszystkiego poza najbardziej egzotycznymi i specyficznymi (RealMedia, QuickTime).

Aby oglądać film z napisami wystarczy aby film i napisy miały taką samą nazwę. Pozwoli to oglądać film z napisami, niezależnie od formatu i standardu, nawet w Windows Media Player. Pakiet praktycznie nie wymaga po instalacji żadnych zmian w konfiguracji. Na osoby, którym jednak nie wszystko odpowiada, czekają panele konfiguracyjne pełne pól i suwaków. Niestety, niedostępne w języku polskim.

Pakiet domyślnie instaluje się (można z tego zrezygnować) z MPC-HC. Jest to prosty, ale funkcjonalny odtwarzacz filmów. Propozycja warta rozpatrzenia dla osób nie posiadających swego faworyta.

Każdego użytkownika zapewne ucieszy fakt, że paczka co kilka, kilkanaście miesięcy jest aktualizowana, a na stronie http://www.cccp-project.net/beta/ są dostępne bieżące buildy testowe. Rozwój nie zachodzi kosztem stabilności i wydajności, dzięki czemu paczki są bezproblemowe w użytkowaniu.

CCCP to rozwiązanie nie tylko dla osób, które nie odróżniają XviD od DivX, to świetna paczka dla wszystkich, którzy chcą wykorzystać posiadany sprzęt do oglądania filmów i słuchania muzyki. CCCP daje komfort beztroskiej zabawy multimediami.

31.08.2010 02:47 | Recenzja do wersji 2009-09-09