Comodo Personal Firewall Comodo Personal Firewall 12.2.2.7036

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Zapory sieciowe (firewalle)
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Comodo Personal Firewall jest darmową (również do zastosowań komercyjnych) zaporą sieciową, zapewniającą kompleksową ochronę przed atakami ze strony wirusów, trojanów, spyware i hakerów.

Program jest częścią pakietu zabezpieczającego Comodo Internet Security. Poza podstawową funkcjonalnością filtrowania ruchu przychodzącego i wychodzącego oferuje także m.in. mechanizm piaskownicy (Sandbox). Pozwala on uruchamiać potencjalnie niebezpieczne oprogramowanie w wirtualnym, całkowicie odizolowanym od systemu operacyjnego środowisku.

Ponadto Comodo Personal Firewall umożliwia również tworzenie reguł dla zaufanych i niebezpiecznych aplikacji oraz ukrywanie obecności komputera w Sieci. Ogromną zaletą programu jest opcja pozwalająca na import/eksport większości ustawień. Z jej pomocą szybko i łatwo przywrócimy konfigurację zapory po przeinstalowaniu systemu itp.

Comodo Personal Firewall posiada przyjazny i spolszczony w dużym stopniu przez społeczność użytkowników interfejs graficzny. Jego obsługa pomimo sporej funkcjonalności nie powinna przysporzyć problemów nawet początkującym użytkownikom.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowy
Wszystko
ocena użytkownika
09.02.2020 11:21 • Recenzja do wersji 12.1.0.6914

Zainstalowałem Comodo Personal Firewall na WINDOWS 10 Home. Od momentu instalacji ścięło mi komputer. Przy instalacji nie zauważyłem opcji pozwalającej na wybór przeglądarki, dlatego również została zainstalowana. Od tego momentu myślałem, że komputer nadaje się do formatowania. Próbowałem deinstalacji, ale wyskakiwał komunikat z problemem. Dopiero Comodo Uninstaller Tool pomógł przy odinstalowaniu.

jedyny plus iż jest darmowy
totalny brak widocznego działania zapory, nie polecam
ocena użytkownika
28.01.2019 19:31 • Recenzja do wersji 11.0.0.6744

firewall który nic nie robi, zero reakcji i wyświetleń komunikatów mimo ustawień. Sam się konfiguruje w ramach instalki tak że wszystko puszcza jak leci. Dodatkowo przeglądarka Dragon to już totalna ściema ponieważ jedynie w miarę szybko wchodzi w pierwsza wpisaną przez nas stronę. Dalej już na tej stronie muli maksymalnie i wszystko na niej wiesza. Mało tego, potrafi zawieszać komputer. Po co więc ta przeglądarka?