ConvertXtoDVD ConvertXtoDVD 7.0.0.69

Strona główna Windows Multimedia Obróbka i konwersja wideo
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ConvertXtoDVD (wcześniej DivxToDVD) to popularne narzędzie służące do konwertowania filmów do standardu DVD-Video, kompatybilnego z większością stacjonarnych odtwarzaczy.

Aplikacja obsługuje większość popularnych formatów wideo (AVI, DivX, XviD, MOV, MKV, FLV, MPEG1, MPEG2, MPEG-, NSV, DVR-MS, TS, IFO, VOB, ASF, WMV, RealMedia, RM, RMVB, OGM i plików z kamer cyfrowych, obrazu przechwyconego z TV itp.), audio (AC3, DTS, PCM, OGG, MP3, WMA) oraz napisów (SRT, SUB/IDX, SSA). Obsługa programu jest bardzo prosta i chociaż oferuje on wiele zaawansowanych opcji nie powinna nikomu przysporzyć problemów. Za pośrednictwem kilku kliknięć możliwe jest stworzenie z wybranych plików wideo materiału DVD, który następnie może zostać wypalony na płycie bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Ponadto ConvertXtoDVD potrafi także tworzyć menu DVD z gotowych szablonów (które oczywiście można edytować), budować rozdziały (ręczny lub automatyczny podział), dostosowywać natężenie dźwięku, obsługuje standardy PAL i NTSC oraz pozwala na wybór wyjściowego rozmiaru obrazu (widescreen 16:9, pełny ekran 4:3 itp.)

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

bardzo dobra jakość audio i video, mnogość opcji, stabilność
długi czas konwersji, w wersji próbnej napis na ekranie
ocena użytkownika
30.05.2019 19:23 • Recenzja do wersji 7.0.0.64

Program mimo dużej ilości opcji jest stosunkowo łatwy w obsłudze. Bez problemu obsługuje polskie znaki w napisach (wystarczy ustawić kodowanie 1250 i język polski w ustawieniach), można dograć wiele ścieżek dźwiękowych, wiele napisów.
Bardzo przydatną opcją jest poprawianie obrazu (zmiana kontrastu/ostrości/wyostrzanie) z serią gotowych filtrów. Można także stworzyć swoje menu z wielu gotowych szablonów. Po skonwertowaniu automatycznie uruchamia się program do nagrywania (jednak domyślnie nagrywa w 24x - polecam nagrywanie w mniejszej prędkości).
Konwertuję ze źródła Blue-Ray lub BDRip 1080p/720p - jakość obrazu jak i dźwięku wymiata jak na DVD. Wszystkie ścieżki dźwiękowe i napisy obsługiwane bez żadnego problemu. Ważne jest źródło wysokiej jakości bo konwertując DVDRip 700MB będzie już gorzej. Polecam zaznaczyć najwyższą jakość konwersji.

Wady ma w sumie dwie. Wersja próbna wyświetla napis przeszkadzający w oglądaniu, oraz konwersja z pliku .mkv na czterordzeniowym i5 trwa naprawdę dłuuugo. Ale efekt jest warty czekania. Chyba najlepszy program tego typu.

Dokładna konwersja, możliwości programu
Cena
21.11.2010 16:21 • Recenzja do wersji 4.1.7.343

Program cechuje się szybką konwersją z prawie jakiegokolwiek formatu do DVD. Bardzo przyda się użytkownikom, którzy nie mają w swoim DVD możliwości odczytywania formatu DIVX (.avi), najczęściej zdarza się to w starszych odtwarzaczach.

Program ma na celu dopasować tak film, aby dokładnie zmieścił się na płycie dvd. Możliwości programu są duże, mianowicie:
- Kodowanie w HD, SP, LP
- Duży odczyt formatów plików wideo
- Rozdziały filmów
- Własne MENU DVD
- Bezproblemowe dodanie napisów
- Automatyczne nagranie na DVD

Jedynym minusem jest cena programu, nie którzy zamiast programu wolą kupić odtwarzacz DVD z DIVX za 100 zł niż ten program. Więc może kiedyś jego cena opadnie (kiedyś kosztował 220 zł), i ludzie zaczną się przesiadać na ten program, zamiast na inny lepszy odtwarzać DVD z DIVX.