CopyQ 3.3.1

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CopyQ to darmowe i bardzo proste narzędzie usprawniające pracę z schowkiem systemowym. Daje ono możliwość przeglądania, zarządzania i edytowania wszystkich skopiowanych w systemie danych.

Aplikacja stanowi świetną alternatywę dla mechanizmu obsługi schowka systemowego w Windowsie. W odróżnieniu do niego daje dostęp nie tylko do ostatniego, ale również wcześniejszych komponentów (tekstu, grafiki, dowolnych plików) umieszczonych w schowku np. poprzez wciśnięcie kombinacji klawiszy Ctrl + C. Co więcej możliwe jest nie tyle monitorowanie, co również usuwanie, edytowanie, dodawanie do obiektów w schowku notatek lub wykonywanie określonych operacji (np. uruchomianie dowolnej aplikacji ze zdefiniowanymi parametrami).

CopyQ po uruchomieniu dostępne jest z poziomu zasobnika systemowego (tzw. tray'a) w postaci ikonki. Klikając na nią mamy możliwość podglądnięcia historii schowka systemowego, jego aktualnej zawartości lub wywołania okna programu. Warto wspomnieć również o wbudowanej wyszukiwarce, usprawniającej wyszukiwanie konkretnych danych w przypadku kiedy program działa w systemie od dłuższego czasu i przechowuje duże ilości danych.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

CopyQ – rozbudowany menedżer schowka dla wymagających użytkowników

17
13.03.2018  •  Oskar Ziomek

Podczas codziennej pracy przy komputerze, niezależnie od tego czy mamy do czynienia najczęściej z dokumentami, tekstem czy multimediami, szybko mogą dać się we znaki mało rozbudowane możliwości systemowego schowka. Opcja korzystania ze skrótów klawiaturowych do kopiowania i wklejania nie ułatwia pracy na tyle, by często korzystając z tych funkcji nie poczuć innych braków. Na szczęście z pomocą przychodzą dużo bardziej funkcjonalne aplikacje firm trzecich. Ciekawą propozycją jest otwartoźródłowy program CopyQ, który dostępny jest zarówno dla Windowsa, Linuksa jak i macOS-a. Wystarczy krótka…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
nazar61   6 #3 31.03.2015 05:49

Lepszy jest Clipboard Manager

przemox   9 #2 04.11.2014 10:56

Bardzo dobry, niezawodny program. Jedynie tłumaczenie (po zmianie języka w opcjach) jest ponurym żartem.

  #1 16.09.2014 16:36

Ciekawe czy lepsze od starego CLCL co już raczej nie jest aktualizowane.

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję