r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Corel Painter Essentials 5.0

Strona główna Windows Grafika Programy do malowania

Kierowana do początkujących lub mniej wymagających artystów i fotografów, atrakcyjna cenowo odmiana programu Corel Painter. Podobnie jak pierwowzór, Corel Painter Essentials nie jest klasycznym programem do służącym do edycji grafiki rastrowej ale przede wszystkim do „cyfrowego malowania” przy pomocy urządzenia hybrydowego lub tabletu piórkowego.

Program w wersji 5 oferuje zestaw ponad stu cyfrowych pędzli i narzędzi malarskich oraz tekstury wiernie oddający wygląd różnych typów papieru, co pozwala na uzyskanie bardzo ciekawych, realistycznych i często nieosiągalnych w innych programach efektów. Co równie ciekawe, Corel Painter Essentials umożliwia także taką obróbkę już posiadanych materiałów (np. fotografii), aby wyglądały jak namalowane farbą olejną obrazy bądź precyzyjne szkice.

Od wersji 5 jest dostępny jedynie jako 64-bitowy, zarówno na Windowsa, jak i OS X. Podobnie jak w Painterze 2015, tu również wprowadzone zostały pędzle cząsteczkowe oraz pędzle fluktuacyjne, gwarantujące losowość i realizm przy malowaniu. W tej wersji po raz pierwszy znalazł się także panel pozwalający na precyzyjne ustalenie zachowania pędzli zależnie od nacisku piórka tabletu. Od tej wersji możliwe jest także malowanie symetryczne z „lustrzanym odbiciem” w pionie lub poziomie oraz w „kalejdoskopie” z określoną liczbą osi symetrii.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Brak pomysłu na prezent na Dzień Dziecka? Może tablet graficzny ze zniżką edukacyjną?

45
19.05.2016  •  Leszek Kędzior

Do końca maja uczniowie, studenci i nauczyciele mogą skorzystać z oferty edukacyjnej na tablety graficzne firmy Wacom. Wybrane modele tabletów dostępne są ze zniżką ok. 10%, niektóre w pakiecie mają dodatkowo oprogramowanie firmy Corel. Spektrum produktów dostępnych w ramach oferty edukacyjnej jest bardzo szerokie. Od podstawowego tabletu piórkowego Intuos Draw S (rozmiar A6) za 268 zł, poprzez bardzo udaną, piórkowo-dotykową rodzinę Intuos Art/Photo/Comic w rozmiarach S (A6) za 383 zł lub M (A5) za 764 zł z oprogramowaniem odpowiednio: Corel Painter Essentials 5, Corel PaintShop Pro X8 i…

Corel Painter Essentials 5 – zacznij malarską przygodę

9
25.11.2014  •  Anna Rymsza

Jeśli na liście prezentów, jakie mają znaleźć się w tym roku pod choinką, znajduje się tablet graficzny, warto zapoznać się z programem Corel Painter Essentials. Program ten jest uproszczoną i tańszą wersją najlepszego programu do malowania na komputerze i często można kupić go w zestawie z konsumenckimi tabletami. To wydanie programu z nawiązką zadowoli początkujących malarzy oraz fotografów, którzy chcą nadać swoim zdjęciom ciekawy charakter. O tym, że Painter Essentials 5 jest kierowany do początkujących, świadczy już ekran startowy – za rękę poprowadzi przez proces przygotowania…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #6 25.10.2013 11:27

@naszpanrobert (niezalogowany): Pewnie trzeba mieć lepszy komputer albo wyłączyć torrenty działające w tle :)

  #5 18.11.2011 02:11

Nie wiem co jest z tym programem ale ładuje mi się strasznie długo.
Mam nowiutki komputer o bardzo silnej jak dla tego programu specyfikacji i muszę czekać nieraz kilkanaście minut aż się uruchomi. Ale jak się już uruchomi to działa dobrze. Photoshop Elements 8 który też mam otwiera się błyskawicznie.

  #4 22.01.2011 13:13

Jeśli komputer sie często wiesza szczególnie przy programach graficznych itd. To proponuję do kompa zajrzeć na wentylację. Często powodem zawieszania może być to że na wentylatorach zebrało się przez rok lub lata całe masy kurzu i różnego włóknistego brudu który nie pozwala na prawidłową wentylacje procesora. I wtedy właśnie dzieją sie tak dziwne rzeczy że temperatura procesora gdy nic sie nie robi to jest ok, a jakiekolwiek większe obciążenie procesora powoduje nagły wzrost temperatury i procesor się broni zawieszając system. Proponuje do starszych kompów zaglądać częściej na stan wentylacji. Ja tak miałem kiedyś na starym kompie i rozwiązało wszelkie problemy z zawieszaniem.

A program świetny dla początkujących. Tylko wymaga przyzwyczajenia do trochę innego interfejsu.

  #3 15.11.2010 22:59

Zawiesza się jak ma się kiepskiego kompa. Polecam.

  #2 07.11.2010 14:44

nie polecam bardzo sie zawiesza

  #1 31.10.2007 15:56

Naprawdę warto się zainteresować tą wersją. Znakomicie przerobiony, czytelny interfejs, przynajmniej połowa modułów przetwarzania zdjęć na obrazy daje zadowalające rezultaty, na dodatek istnieje możliwość korygowania zmian. Poza tym dobre videotutoriale i zachowanie warstw podczas eksportu do Photoshopa.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.