Croteam ma pełne ręce roboty: Serious Sam 4 jeszcze w tym roku, trójka na Tegrę K1 też

Strona główna Aktualności

O autorze

Chorwackie studio Croteam od czasu jego założenia w 1993 roku wydało już kilka ciekawych gier, ale najbardziej znane jest z czerpiącego inspirację ze strzelanek Duke Nukem i Doomów Serious Sama. Podczas gdy posiadacze PlayStation 3 w dalszym ciągu czekają na edycję PSN trzeciej części (jest ona ponoć już naprawdę blisko), po cichu prace nad czwartą idą oto pełną parą. Zespół potwierdził, że (nie)poważna zabawa 4, o której dotąd wciąż bardzo niewiele wiadomo, pojawi się w okolicach Gwiazdki.

W akcji Humble Bundle z tytułami z serii, która miała miejsce jakiś czas temu, uzbierano wystarczającą ilość gotówki, żeby dokończyć nie tylko to dzieło, ale też przepisać SS3: BFE na urządzenia przenośne. Nie byle jakie w dodatku, chodzi bowiem o sprzęty z mocarnym układem Tegra K1 na pokładzie. Przypomnę, że to taki 192-rdzeniowy Kepler przeniesiony do kieszeni, ze wsparciem dla DirectX 11 czy OpenGL 4.4, radzący sobie nawet z technologią Unreal Engine 4. Przy okazji to pierwszy 64-bitowy chip, na którym działać będzie Android. Nie mogę się doczekać, kiedy coś z K1 trafi do nas na testy.

Poza SS4 oraz przenośną wersją Serious Sama: BFE i cyfrową na PlayStation Store to jednak nie koniec zapowiedzi. Współpracujące z Croteam niezależne studia robią także Serious Sam Origins oraz Serious Sam Revolution, czyli innymi słowy szykują się nam dwie dodatkowe strzelanki. Kto pamięta Serious Sam: Double D ten wie, że zespoły ze sceny Indie potrafią mieć bardziej zakręcone pomysły, niż ojcowie marki. Wciąż mało? Chorwaci pracują równocześnie nad zupełnie nowym tytułem, który stanowić ma połączenie Portala z The Witness. To wszystko ponoć na serio jeszcze w 2014 roku.

© dobreprogramy

Komentarze