Space Engine na weekend: tak realistycznego kosmosu nie ma w żadnej grze

Space Engine na weekend: tak realistycznego kosmosu nie ma w żadnej grze

Space Engine na weekend: tak realistycznego kosmosu nie ma w żadnej grze
20.08.2016 10:39, aktualizacja: 20.08.2016 13:59

W ramach cotygodniowej, weekendowej rozrywki i na fali popularności niekoniecznie udanej gry No Man's Sky proponuję symulator Space Engine. W nim można swobodnie przemierzać przestrzeń kosmiczną, lądować na planetach i asteroidach, a przede wszystkim cieszyć się łagodną muzyką i pięknymi widokami z odległych światów.

Space Engine tworzy przestrzeń kosmiczną w sposób tak realistyczny, jak to tylko możliwe. Znane fragmenty kosmosu zostały odwzorowane na podstawie ogólnodostępnych danych, niezbadane zaś są generowane proceduralnie, by zapewnić graczom przestrzeń bez „dziur”. Symulator na bieżąco przelicza trasy obiektów po orbitach, oświetlenie, cienie, zaćmienia widziane z różnych perspektyw i kształty wolumetrycznych mgławic. Po lądowaniu zaś można cieszyć się modelem panoramy planety, księżyca bądź asteroidy.

Space Engine 0.9.8.0 Trailer

Nie zabrakło elementu edukacyjnego. W symulatorze znalazł się leksykon zawierający informacje o znanych obiektach, a także o tych generowanych przez grę.

Symulator jest wciąż rozwijany i ma wiernych miłośników, co widać na forum. Ciekawostką jest fakt, że dla Space Engine można tworzyć własne światy i mody, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by przenieść do symulatora galaktykę ze swoich marzeń.

Obraz

Symulator wymaga przynajmniej 2-rdzeniowego procesora, OpenGL 3.3 i karty graficznej Nvidii lub AMD z przynajmniej 1 GB RAM-u. Symulator jest w fazie beta i może sprawiać problemy. Rozwiązanie wielu z nich znajdziecie na forum użytkowników. Space Engine bez problemów działa na Linuksie na Wine, jednak odmawia współpracy na maszynach wirtualnych.

Space Engine można pobrać w dziale: Gry → Symulatory.

Zapraszam do zabawy!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)