reklama

Czerwony kapelusz w chmurze, czyli z kamerą na Red Hat Tour 2013

Strona główna Aktualności

O autorze

W kwietniu 2013 roku firma Red Hat, jeden z najbardziej znanych dostawców rozwiązań Open Source klasy enterpise, zorganizowała międzynarodową podróż, by w największych miastach na całym świecie zaprezentować swoją technologię w ramach konferencji Red Hat Tour. Jednym z pierwszych przystanków czerwonych kapeluszy był Stadion Narodowy w Warszawie.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...

Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z tego wydarzenia, a przede wszystkim wysłuchania przedstawicieli Red Hata, z którymi mieliśmy okazję porozmawiać w zaciszu jednej ze stadionowych lóż. Naszymi rozmówcami byli Phil Andrews, wiceprezes firmy na region północnej i wschodniej Europy, Krzysztof Rocki, szef niedawno otwartego polskiego biura Red Hata oraz Frederik Bijlsma odpowiedzialny za technologie „chmurowe” w regionie EMEA. Z filmu możemy dowiedzieć się przede wszystkim, gdzie Red Hat widzi swoje miejsce w coraz chętniej migrującej do chmury branży IT, jak skorzystać z bezpłatnej chmury Red Hata OpenShift, a także co firma sądzi o patentowaniu oprogramowania i jak radzi sobie z trollami patentowymi.

Już jutro kolejny wywiad nagrany przy okazji Red Hat Tour 2013, tym razem bardzo interesująca rozmowa z Janem Wildeboerem pracującym w firmie Red Hat jako Technical Evangelist. Z Janem, który nie rozstaje się ze swoim nakryciem głowy, rozmawialiśmy na szereg różnych, także kontrowersyjnych tematów, takich jak patenty, inicjatywa Open Source Assurance, zabezpieczenie SecureBoot, pozycja Linuksa w branży i kondycja Microsoftu ;-)

© dobreprogramy

Komentarze

reklama