Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
11.03.2012 23:27, aktualizacja: 12.03.2012 00:08

Linux, Windows 8, programowanie, sprzęt i prawa Murphy'ego - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Interfejs dotykowy i obsługiwany za pomocą myszy to dwa różne światy. Microsoft ma zamiar je połączyć i nowej odsłonie Windows położy szczególny nacisk na bazujące na kafelkach Metro UI. Niestety faworyzując Metro korporacja usunęła przy okazji Menu Start, które jest niesamowicie wygodnym rozwiązaniem. Użytkownik semtex postanowił sprawdzić, co tak naprawdę stało się z Menu Start i czy Microsoft może je jeszcze przywrócić. Osobom, które jeszcze nie zainstalowały Windows 8 na swoich komputerach polecamy natomiast wideo-recenzję tego systemu stworzoną przez Triniti888. Miłośnikom systemów Windows polecamy również ciekawy artykuł autorstwa alucosoftware, z którego dowiemy się, że pisanie aplikacji dla systemów Microsoftu bywa czasem trudniejsze, niż się powszechnie sądzi.

Raczej chłodne przyjęcie Windows 8 sprawiło, że część użytkowników powoli zaczyna rozglądać się za alternatywnymi rozwiązaniami. Według lucasa dobrym zastępstwem Windows może być w przyszłości Chakra. Ta dystrybucja Linuksa odznacza się między innymi faktem posiadania zintegrowanych kodeków i własnościowych sterowników. Z kolei Draqun ostrzega użytkowników, którzy planują przesiąść się na Mageia Linux ze środowiskiem KDE. Według autora wiele rzeczy dotyczących KDE działa w tym systemie nie tak, jak byśmy sobie życzyli. Pozostając w temacie KDE polecamy krótki wpis o AppMenu QML, czyli alternatywie domyślnego menu uruchamiania programów. Użytkownicy Ubuntu powinni zainteresować się natomiast aplikacją Redshift do automatyczne sterowania temperaturą barw ekranu w zależności od pory dnia. Osobom szukającym ciekawych gier dla systemu Linux polecamy wpis dotyczący Numpty Physics w wersji dla „Pingwinka”.

Kilkanaście dni temu Google wprowadził nową politykę bezpieczeństwa. Jak argumentuje tfl, nowe zasady są niekorzystne dla użytkownika. Warto wiedzieć, co uległo zmianie, skoro z usług Google korzystają niemal wszyscy. Z kolei Axles przeprowadził ciekawe doświadczenie myślowe z którego wynika, że nawet dwuetapowe logowanie do naszego konta Google nie zapewnia pełnego bezpieczeństwa. Czy jego obawy są uzasadnione? Jeżeli korzystacie ze stworzonego przez Google systemu Andorid, na pewno zainteresuje was wpis underface dotyczący kolejnej już promocji w Android Market. Polecamy także dwa kolejne teksty tego autora - o działaniach inteligentnych i ekranie Super AMOLED w Motoroli RAZR. W naszym podsumowaniu blogów nie mogło zabraknąć także programowania. Użytkownik tfl wyjaśnił, czym właściwie jest DoD (Definition of Done) i jakie znaczenie ma w tworzeniu oprogramowania. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z PHP mogą natomiast zapoznać się z wpisem slepciu Zmiana wielkości liter w PHP, a polskie znaki. Godny uwagi jest także wpis iluzion opisujący nowości wprowadzone do IronPython w wersji 2.7.2, która lada dzień ujrzy światło dzienne.

Na koniec polecamy felieton Uzależnienie od cyberseksu, drugą część artykułu Router do zadań specjalnych, recenzję gry Saints Row: The Third oraz ciekawostka - wywiad z jednym z naszych blogerów, djfoxer. A na poprawę humoru rzecz o Prawach Murphy'ego w dwóch aktach - część 1, część 2 ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)