Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski

10.08.2014 16:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obraz

Sezon urlopowy w pełni, więc i na blogach mniejszy ruch - nasi użytkownicy oddają się szaleństwu wakacyjnych wojaży, podobnie jak blogerzy, z których spora część zdecydowała się na dalszy lub bliższy wyjazd. Nie oznacza to rzecz jasna, że brakuje ciekawych i godnych polecenia wpisów - co to, to nie! Podsumujmy zatem ostatni tydzień na blogach dobrychprogramów.

Na początek polecamy tekst o nadchodzącym zakończeniu wsparcia dla Windows Phone 7 oraz bezsensownym usunięciu Skype ze sklepu z aplikacjami dla WP7. Posiadacze najnowszych telefonów z WP8.1 mogą natomiast poczytać o aktualizacji Update 1, którą szykuje dla nich Microsoft. Jeżeli natomiast jesteście właścicielami jednego z tysięcy modeli smartfonów z Androidem, koniecznie zajrzyjcie do kolejnej odsłony cyklu Po godzinach, w ramach którego autor opisuje ciekawe gry dla mobilnego systemu Google. Osoby lubiące oryginalne rozwiązania powinny zaś zapoznać się z wpisem poświęconym smartfonowi Jolla z systemem SailfishOS.

Smartfon Jolla z systemem SailfishOS
Smartfon Jolla z systemem SailfishOS

Z bardziej ambitnych wpisów mamy dla Was relację z budowy własnej miniwycinarki CNC, instrukcję postawienia własnej galerii zdjęć w chmurze ownCloud, zapis walki z uszkodzonym przez pogodę routerem, poradnik, jak zainstalować OpenMediaVault 1.0 Kralizec na Banana Pi i Debian Wheezy oraz małe co nieco dla programistów - wprowadzenie do języka Scala.

PowerBook 540 z 1994 roku
PowerBook 540 z 1994 roku

Na koniec polecamy Wam historię komputerów Macintosh, zaś prawdziwych fanów firmy Apple odsyłamy do artykułu dotyczącego przyszłych procesorów tworzonych przez tę firmę - obecnie są one montowane w urządzeniach mobilnych, a być może za rok czy dwa trafią do komputerów z logo nadgryzionego jabłka. Mamy także coś dla graczy - przegląd nowych gier od 2K Games, a wśród nich NBA 2K15 czy Borderlands: The Pre-Sequel. Mamy też coś dla społeczności dobrychprogramów - test smyczy, prawdę objawioną o blogach, subiektywny przegląd osobistości HotZlotu i blogowe podsumowanie lipca. Zapraszamy do lektury!

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)