Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Kolejny tydzień za nami, podsumujmy zatem, jakie ciekawe wpisy opublikowali na swoich blogach użytkownicy dobrychprogramów. Już po pobieżnej lekturze tekstów orientujemy się, że tym razem wpisy sprzętowe nie zdominują naszego podsumowania.

Zaczynamy zatem od zagadnień softwarowych, a konkretnie od programowania. Użytkownik awangardowy we wpisie Pożegnanie z Pythonem wyjaśnia, dlaczego uważa ten język programowania za problematyczny. Zaawansowanych czytelników uciesz także kolejna odsłona cyklu Kurs Packet Tracer tym razem poświęcona zagadnieniom routingu i publikacja dotycząca DevCon – konsolowego menedżera urządzeń dla systemu Windows. Nasze blogi to także świetne źródło nowinek w testowych kompilacjach Windows 10 Mobile. A gdyby zaszła potrzeba, by na komputerze babci lub cioci zainstalować legalny i darmowy system Linux, zajrzyjcie do poradnika autorstwa Berion. Warto także mieć świadomość, jakie zmiany w algorytmie wprowadza właśnie Google i które kanały YouTube zdaniem naszych blogerów są godne uwagi.

A co z zagadnieniami sprzętowymi? Na początek przyjrzyjmy się polskiemu rynkowi komputerów poleasingowych na przykładzie maszyn opisanych przez sagraelski. W dalszej kolejności rzućmy okiem na rynek netbooków, które jeszcze kilka lat temu były istnym hitem sprzedażowym. Miłośnicy kina mogą zainteresować się zaś mini-komputerem WeTek Core, który posiada licencję Dolby i DTS oraz dość mocne pozespoły – 4-rdzeniowy procesor i 2 GB pamięci RAM. Na koniec zachęcamy Was do majstrowania, gdzie przydatne będą specjalne okulary i relacja z placu boju prawdziwego majsterkowicza. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy