reklama

DBeaver 5.1.5

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Narzędzia bazodanowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DBeaver to wieloplatformowe i uniwersalne narzędzie do zarządzania bazami danych dedykowane programistom i administratorom baz danych. Pozwala ono na obsługę dowolnych baz posiadających sterownik JDBC.

Program oferuje interfejs graficzny, z pomocą którego możemy łatwo zarządzać wszystkimi ulokowanymi na komputerze bazami danych. Z jego pomocą możliwe jest wygodne przeglądanie tabel i modyfikowanie ich właściwości, obsługiwanie użytkowników, przeglądanie indeksów, procedur i triggerów. DBeaver wyposażony został we wbudowany edytor SQL oraz funkcję edycji baz przy użyciu diagramów. Funkcjonalność narzędzia dodatkowo rozbudować można poprzez własne pluginy.

Wśród obsługiwanych systemów baz danych znalazły się m.in. MySQL, Oracle, PostgreSQL, IBM DB2, Microsoft SQL Server, Sybase, ODBC, Java DB (Derby), Firebird (Interbase), HSQLDB, SQLite, Mimer, H2, IBM Informix, SAP MAX DB, Cache, Ingres, Linter oraz Teradata.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Bezpłatny, prosty interfejs, skróty klawiaturowe
Brak
ocena użytkownika

Dobry i uniwersalny program do zarządzania bazami danych. Program obsługuję wszystkie najpopularniejsze bazy (Oracle, MySQL, SQLite czy Firebird). Interfejs jest niezwykłe prosty i intuicyjny. Plus za wykonywanie zapytań, śledzenie szczegółowych logów oraz liczne skróty klawiaturowe.

30.10.2015 11:05 | Recenzja do wersji 3.5.1

Komentarze

0 nowych
Dementor   38 #9 12.05.2017 08:48

Jeszcze kilka lat temu był to typowo eksperymentatorski program wymagający dopracowania. Aktualnie potężna machina do zarządzania bazami danych.

alexiej__   1 #8 29.03.2017 16:26

Niestety strona: dbeaver.jkiss.org już nie działa i w sieci jest tylko starsza wersja 3.7. Wie ktoś skąd można ściągnąć wersje 4.0.3 ?

  #7 07.12.2016 09:37

Naprawdę fajne narzędzie, ale jeszcze nie jest w stanie w pełni zastąpić SQL Developera (używam do baz Oracle). Dopiero od wersji 3.8 pokazuje nie tylko nr błędu, ale i linię kodu która go spowodowała. Wciąż ma problem z zakładkami wyników które znikają jeśli kolejne zapytanie kończy się błędem (przydałoby się przypinanie). Poza tym przy wpisywaniu 'Ord...' oczekuję, że podpowie od razu 'Order by', a nie samo 'Order'. Brakuje również wielu drobnych funkcji ułatwiających edycję zapytań jak chociażby po dwukliku słowa zaznaczania jego innych wystąpień.
Z plusów na pewno: automatyczne podpowiadanie, kolorowanie składni i jego dostosowywanie oraz czytelne diagramy.

  #6 10.06.2016 12:02

Nie rozumiem, skąd taka niska ocena. Szukałem długo i jeśli chodzi o darmowe oprogramowanie oraz ilość dostępnych funkcji, ten program jest najlepszy. W dodatku z każdą nową wersją coraz bardziej zbliża się od swoich komercyjnych, wielkich konkurentów. Polecam przynajmniej przetestować.

  #5 18.04.2016 12:25

Niezawodny jak zwykle HeidiSQL

darek719   41 #4 30.10.2015 11:04

świetny, szybki i lekki w obsłudze program.

  #3 16.05.2014 16:26

Bije na głowę SquirrelSQL - nie ma tego ohydnego javovego interfejsu ( typu Swing albo inny "wynalazek"), dużo miejsca roboczego, świetnie działa autopodpowiadanie, chociaż czasem gubi się przy n-tym (n>2) subzapytaniu. Jest bardzo czytelny, prosto tworzy się nowe połączenia. Świetnie pracuje z UCanAccess (driver do accessa), dużo opcji. Widać, że SQuirrel był dla niego wzorem, ale na szczęście nie popełniono błędów "wiewiorki", tj. wielkie paski, poziomy interfejs, podpowiadanie DOPIERO po naciśnięciu ctrl+spacja, wszystko w jednym menu (session), łatwierjsze zarządzanie sterownikami i połączeniami. Genialny jest podląg tego, co się wykonuje w tle. W dodatku jest "portable", więc niezastąpiony podczas prac wdrożeniowych.

saviano   7 #2 14.05.2013 09:54

ten program to jakiś eksperyment. albo myśli albo wywala błędy. kodowanie mimo tego, że ustawi się właściwe pokazuje krzaki. porażka. niech go dobrze dopracują i dopiero upublicznią.

  #1 23.02.2013 03:15

świetny program, szybki i ma to czego potrzeba do podstawowej pracy.

reklama