reklama

DIALOG media – pilotaż w połowie roku?

Strona główna Aktualności

O autorze

Telefonia Dialog

popisała umowę z Siemens Networks na dostawę platformy telewizji interaktywnej i wideo na żądanie, która będzie składową potrójnej usługi DIALOG media.

Siemens odpowiada za kompleksową dostawę platformy IPTV wraz z urządzeniami towarzyszącymi i końcowymi - czyli modułami montowanymi w domach użytkowników. Dodatkowo umowa obejmuje współpracę przy wdrożeniu systemu. Testowa instalacja zgodnie z zapisami umowy ruszy w czerwcu tego roku obejmując wybranych abonentów w różnych obszarach działania sieci Dialog.

Użytkownicy potrójnej usługi DIALOG media uzyskają dostęp do telefonii stacjonarnej, dostęp do Internetu i usługę przewodowej telewizji cyfrowej (IPTV). Będą mieli do dyspozycji między innymi takie opcje jak TV Pauza (wstrzymanie, a następnie wznowienie oglądanego kanału telewizyjnego) czy Cyfrowy Magnetowid (nagranie materiału na żądanie w ramach wybranego kanału telewizyjnego). Wybierać będą spośród szerokiego wachlarza programów telewizyjnych pogrupowanych w pakiety (zróżnicowane pod kątem ceny, ilości oraz tematyki) lub dostępnych pojedynczo - "a la carte". Pakiety w ofercie DIALOG media mają być "unikatowe" - spółka podpisuje umowy z większością działających dostawców treści, nie opierając się na współpracy tylko z jednym wybranym integratorem.

Takie rozwiązanie zapewnia elastyczne warunki współpracy i pełną kontrolę nad ostatecznym kształtem produktu oraz możliwość dowolnego modyfikowania oferty, zarówno pod kątem zawartości, jak i ceny - mówi Grzegorz Mach, członek zarządu Telefonii Dialog. Dodatkowo w opcji Wideo Wypożyczalni można będzie skorzystać z biblioteki kilku tysięcy filmów i obejrzeć zarówno najnowsze produkcje, jak i klasyki oraz archiwalia dla koneserów. Dzięki temu przedstawimy usługę nie tylko różniącą się od oferowanych obecnie na rynku, ale też znacznie pełniejszą pozwalającą na kombinację poszczególnych składowych według życzeń klientów - dodaje Grzegorz Mach.

Zgodnie z harmonogramem określonym w umowie platforma będzie gotowa do komercyjnego świadczenia usług IPTV w całej sieci Dialogu jesienią tego roku. Będzie mógł z niej skorzystać każdy abonent, a w pierwszej kolejności działania promocyjne skierowane zostaną do abonentów szerokopasmowego dostępu do Internetu DialNet.

Można mieć jednak wątpliwości co do terminowej realizacji harmonogramu bowiem już w październiku ubiegłego roku informowaliśmy o planach firmy Dialog, wg których taka usługa miała wystartować z końcem ubiegłego roku.

Obecnie korzysta z niego 90 tysięcy użytkowników. Do końca tego roku grono to wg szacunków Telefonii Dialog ma powiększyć się do 150 tysięcy.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama