r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dataplicity 1.2

Strona główna Mac Narzędzia Inne narzędzia

Dataplicity to klient usługi o tej samej nazwie, która umożliwia zdalny dostęp do komputerów jednopłytkowych Raspberry Pi. Jej największą zaletą jest brak wymogu posiadania publicznego IP, dzięki czemu bez żadnych opłat z Maliną można łączyć się zdalnie z każdego miejsca na świecie.

Do działania aplikacji konieczne posiadanie jest konta w usłudze. Zainstalować Dataplicity na Raspberry Pi można z poziomu aplikacji na dwa sposoby. W obu przypadkach w pierwszej kolejności należy nacisnąć przycisk „Dodaj nowe urządzenie”. Następnie – jeśli Raspberry jest podłączone do tego samego Wi-Fi, co smartfon – możliwe jest przeskanowanie sieci i automatyczna instalacja. Aplikacja ręczna polega na wygenerowaniu w aplikacji polecenia, które następnie wprowadzić trzeba na Malinie.

Aplikacja umożliwia korzystanie zarządzanie wieloma urządzeniami jednocześnie – kolejne terminale można przeglądać w kartach, podobnie jak ma to miejsce w przeglądarkach internetowych. Z poziomu aplikacji można także uzyskać dostęp do dokumentacji usługi.

Poza dostępem do terminala Raspberry Pi, klient oferuje także dodatkowe informacje na temat urządzenia w postaci narzędzi diagnostycznych. Można zatem nie tylko wydawać polecenia, ale także na bieżąco sprawdzać obciążenie procesora pamięci oraz generowany ruch sieciowy. Funkcja Tunel pozwala ponadto na udostępnianie plików z jednopłytkowca wszystkim internautom, którym użytkownik przekaże indywidualny URL generowany przez program.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Dataplicity – zdalny dostęp do Raspberry Pi bez publicznego IP

31
24.11.2017  •  Maciej Olanicki

Dla każdego posiadacza Raspberry Pi kluczową kwestią pozostaje wygodny zdalny dostęp do urządzenia. O ile w lokalnej sieci sposobów na to jest bez liku, tak w przypadku chęci połączenia się z dowolnego miejsca na świecie sprawa jest już bardziej złożona. Szczególnie, jeśli nie jest się w posiadaniu publicznego IP. Rozwiązaniem tego problemu może być Dataplicity – usługa z mobilnym klientem, dzięki której do Maliny można zalogować się przez Internet bez wydatków na nowy adres. Instalacja Proces instalacji Dataplicity nie mógł być prostszy. Wystarczy przejść pod adres dataplicity.com i tam…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.