reklama

Demokraci przeciwko propozycjom firm Google i Verizon

Strona główna Aktualności

O autorze

Propozycje firm Google i Verizon w sprawie neutralności Internetu w USA spotkały się z ostrą odpowiedzią ze strony części Demokratów. Zarzucają oni obu spółkom dążenie do osiągnięcia własnych celów.

Tydzień temu informowaliśmy o propozycji zmian w prawie, które wysunęły firmy Google i Verizon. Ich przedstawiciele opowiedzieli się wówczas za jak najszerszym dostępem do Sieci w USA i wolnością wyboru treści przez internautów. Zdaniem części członków Partii Demokratycznej zmiany prawne przedstawione przez obie firmy mogą w rzeczywistości zagrozić szczytnym postulatom. Czterech kongresmenów opublikowało w tej sprawie list otwarty, czytamy w serwisie BetaNews. Google i Verizon wprawdzie opowiadają się za neutralnością Sieci, ale z kilkoma zastrzeżeniami - twierdzą Demokraci. Zmiany prawne nie będą dotyczyły połączeń bezprzewodowych, operatorzy będą mieli większe prawa w sterowaniu Siecią, a także faworyzowania określonych dostawców i firm.

Demokratów poparła organizacja Free Press, która zażądała od Federalnej Komisji Łączności (FCC) podjęcia zdecydowanych kroków w sprawie. Przeciwko planom Google’a i Verizonu protestowali już deweloperzy i programiści. Jak informuje serwis ArsTechnica, zorganizowali oni pikietę przed siedzibą firmy Google, a także złożyli petycję podpisaną przez 300 tys. osób sprzeciwiającą się zmianom w prawie. Ich zdaniem proponowane poprawki ograniczają wolność słowa i wolny rynek, zamiast upowszechniać dostęp do Sieci. Wygląda na to, że wokół propozycji amerykańskich gigantów internetowych rozpętała się prawdziwa burza.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić