Demonstracja: Praca z programem Virtual PC 2007

Strona główna Aktualności

O autorze

Wirtualizacja to temat, który powszednieje praktycznie z każdym miesiącem - powoli staje się narzędziem codziennego użytku dla każdego, także dla użytkowników domowych. Do testowania aplikacji, "dłubania" przy różnych systemach operacyjnych czy uruchamiania programów lub nawet sprzętu niekompatybilnego z najnowszymi komputerami nie ma lepszego rozwiązania niż właśnie maszyna wirtualna. Fakt, że praktycznie każdy producent oferuje dzisiaj bezpłatnie przynajmniej jedno narzędzie dodatkowo zachęca do przyjrzenia się tematowi bliżej.

Wychodząc naprzeciw najnowszym trendom publikujemy w vortalu demonstrację, która nie jest vademecum wirtualizacji, ale przewodnikiem krok po kroku pokazującym tworzenie i konfigurowanie maszyny wirtualnej w programie Microsoft Virtual PC 2007. Demonstracja omawia także podstawowe pojęcia spotykane w temacie wirtualizacji. Rozwiązań jest wiele, dlaczego więc wybraliśmy Virtual PC? Jest to narzędzie udostępniane bezpłatnie, pracuje na systemach Windows i, co dla wielu może być poważną wadą, nie posiada zaawansowanych funkcji - uznaliśmy jednak, że dzięki temu jest najprostsze w obsłudze i to właśnie z nim polecamy rozpoczać swoją przygodę z wirtualizacją.

Zapraszamy do obejrzenia demonstracji Praca z programem Virtual PC 2007, która dostępna jest w dziale Demonstracje. Omawiane narzędzie - Virtual PC 2007 SP1 - można bezpłatnie pobrać również z naszego vortalu z dzialu PROGRAMY -> Narzędzia -> Wirtualizacja.

© dobreprogramy

Komentarze