Descent 1.4

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Gra Descent była małym przełomem dla coraz bardziej popularyzującego się dopiero niegdyś gatunku strzelanek 3D. W odróżnieniu od konkurencji umożliwiała poruszanie się w każda stronę, wystawiając na niemałą próbę zmysł orientacji w terenie wielu komputerowców. Kiedy równocześnie trzeba było poruszać się, strzelać i jeszcze obracać, aby namierzyć wrogie jednostki, trenowało się nieźle zręczność palców.

Wcielamy się tutaj w pilota nieźle uzbrojonej jednostki bojowej, która ma za zadanie oczyścić kompleks stacji górniczych na różnorakich planetach z opanowanych przez tajemniczego wirusa robotów. W sumie zabawa sprowadza się do przeżycia na tyle długo, aby móc dotrzeć do reaktora danej instalacji, a po wysadzeniu go jeszcze ucieczki z góry zaplanowaną droga ewakuacyjną. Poziom trudności daje się we znaki.

Gracz dostaje do dyspozycji szereg przydatnych broni, odkrywa niejedno sekretne pomieszczenie z rakietami czy robotnikami do uratowania, zyskując przy tym punkty. Ciekawostką są dodatkowe etapy, do których dostęp uzyskuje się uciekając przed wybuchem alternatywną drogą, o ile wcześniej się ją oczywiście namierzyło. W grze pomaga na szczęście podręczna mapa, bez której bardzo łatwo byłoby się zgubić.

Ograniczenia wersji testowej

Wersja shareware oferuje do rozegrania pierwsze siedem poziomów z trzydziestu i część broni do przetestowania. Daje to dość duży wgląd w mechanikę rozgrywki.

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!