r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

DoNotSpy10 3.0: kontrola prywatności w Windows 10 Fall Creators Update

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Chociaż Microsoft robi wszystko, aby w kolejnych wersjach Windowsa 10 telemetria była dla użytkowników bardziej przystępna w odbiorze, wciąż wiele osób decyduje się całkowicie odciąć od funkcji systemu, które mogą ich w jakiś sposób szpiegować, a tym samym zagrażać prywatności. Na takie okazje stworzono między innymi aplikację DoNotSpy10, którą już teraz zaktualizowano do wersji 3.0 – obsługującej Fall Creators Update.

Więcej uwagi warto poświęcić już procesowi instalacji, bowiem program po pierwsze może zostać wstępnie zablokowany przez programowanie zabezpieczające (zostanie najpewniej uznany za szkodliwy dla systemu), a po drugie jeśli nie wczytamy się w kolejne kroki w instalatorze, najpewniej narazimy się na instalację dodatkowego oprogramowania. Wystarczy jednak ręcznie wyrazić zgodę na instalację, a później świadomie akceptować kolejne kroki w kreatorze, aby uniknąć problemów.

Interfejs składa się z długiej listy opcji, które dzięki aplikacji można dezaktywować. Dla ułatwienia wprowadzony jest tu podział kolorystyczny: niebieskie opcje można bezpiecznie wyłączyć, w przypadku pomarańczowych warto przeczytać dodatkowy opis, natomiast czerwone pozostają do dyspozycji świadomych konsekwencji użytkowników.

r   e   k   l   a   m   a

Dodatkowo kolorem szarym zaznaczono te opcje, które zmieniły się od czasu ostatniego użycia aplikacji. Jak zwykle, przed skorzystaniem z tego typu programu warto utworzyć punkt przywracania przed przystąpieniem do wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji w systemie.

Aplikacja DoNotSpy10 w najnowszej wersji jest dostępna do pobrania z naszej bazy programów. Być może warto sprawdzić również aplikacje konkurencyjne: inną ciekawą propozycją może się okazać także O&O ShutUp10 – tę aplikację również przystosowano już do możliwości Fall Creators Update.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.