O&O ShutUp10 O&O ShutUp10 1.8.1413.250

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Ochrona prywatności
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

O&O ShutUp10 to darmowy program dla użytkowników systemu operacyjnego Windows 10, który ochroni ich prywatność w trakcie korzystania z najnowszej wersji popularnych "okienek". Nie wymaga instalacji - można go uruchomić natychmiast po pobraniu.

Na co pozwala O&O ShutUp10?

  • dostosowywanie ustawień systemu Windows związanych z zabezpieczeniami
  • ochronę prywatności użytkownika podczas codziennego korzystania z komputera
  • kontrolę usług związanych z lokalizacją
  • blokowanie mechanizmów przekazywania do firmy Microsoft danych użytkownika oraz danych diagnostycznych

Dezaktywacja zbędnych funkcji Windows 10

Windows 10 zawiera wiele zbędnych funkcji, które są domyślnie włączone po zainstalowaniu tego systemu operacyjnego, jak również wysyła do Microsoftu informacje na temat lokalizacji geograficznej użytkownika. O&O ShutUp10 pozwala na wyłączenie wspomnianych dodatków, dezaktywację mikrofonu i kamerki, jak również uniemożliwia systemowi pozyskiwanie danych na nasz temat w celu wyświetlania spersonalizowanych reklam.

Windows Update pod kontrolą użytkownika

O&O ShutUp10 likwiduje także problem związany z automatycznymi aktualizacjami (Windows Update) systemu operacyjnego Windows 10, które są wysyłane do innych komputerów (nasz pełni rolę serwera) – w ten sposób nowe "okienka" spowalniają działanie poszczególnych komputerów oraz Internetu.

Banalna obsługa pomimo braku polskiej wersji językowej

Narzędzie oferuje czytelny i przejrzysty interfejs. Lista opcji dostępnych w programie O&O ShutUp10 została podzielona na następujące kategorie: ochrona, prywatność, lokalizacja, zachowania użytkownika, Windows Update i pozostałe. Klikając na daną funkcję wyświetlimy szczegółowe informacje na temat jej działania. Włączymy ją lub wyłączymy za pomocą jednego przesunięcia myszką.

Jakie wersje Windowsa 10 są wspierane?

Najnowsza odsłona programu O&O ShutUp10 wspiera wszystkie edycje Windowsa 10 do wersji 1909.

Warto również nadmienić, iż opisywane narzędzie jest w pełni darmowe, zarówno do zastosowań domowych, jak również w firmach czy różnego typu organizacjach.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Widać, co serwujemy Microsoftowi w tle
Możemy nabałaganić
ocena użytkownika
16.05.2020 17:09 • Recenzja do wersji 1.8.1410.236

Program warto pobrać chociażby po to. żeby na własne oczy zobaczyć, co przeciętny użytkownik wysyła w tle z pełną nieświadomością. A jest tego całkiem sporo. Są funkcje, które wydają się banalne, i funkcje, które łączą się z głównymi usługami. Zanim klikniemy cokolwiek, warto starannie przeczytać listę, żeby potem nie dziwić się, że coś nam się zmieniło nie tak, jak chcieliśmy. Ale kilka opcji do zaznaczenia znajdzie się z całą pewnością.

Banalnie prosty w obsłudze, dużo opcji konfiguracyjnych, mały i lekki nie wymagający instalacji.
W zasadzie brak, jedynie brakuje języka polskiego.
ocena użytkownika
08.11.2016 09:44 • Recenzja do wersji 1.4.1384.1

Bardzo prosty w obsłudze programik, służący do kontroli nad naszą prywatnością i nie tylko. Odnajdzie się w nim każdy, gdyż obsługa programu to przesuwanie/klikanie suwakami w lewo lub prawo. Poszczególne opcje do wyłączenia są podzielone na kategorie, jest ich sporo. Szkoda jedynie że nie ma języka polskiego, dlatego trzeba szczególnie uważnie i z rozwagą wyłączać wybrane opcje. Program godny polecenia.