O&O ShutUp10 O&O ShutUp10 1.7.1405.0

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Ochrona prywatności
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

O&O ShutUp10 to darmowy program dla użytkowników systemu operacyjnego Windows 10, który ochroni ich prywatność w trakcie korzystania z najnowszej wersji popularnych "okienek". Nie wymaga instalacji – można go uruchomić natychmiast po pobraniu.

Windows 10 zawiera wiele zbędnych funkcji, które są domyślnie włączone po zainstalowaniu tego systemu operacyjnego, jak również wysyła do Microsoftu informacje na temat lokalizacji geograficznej użytkownika. O&O ShutUp10 pozwala na wyłączenie wspomnianych dodatków, dezaktywację mikrofonu i kamerki, jak również uniemożliwia systemowi pozyskiwanie danych na nasz temat w celu wyświetlania spersonalizowanych reklam.

O&O ShutUp10 likwiduje także problem związany z automatycznymi aktualizacjami (Windows Update) systemu operacyjnego Windows 10, które są wysyłane do innych komputerów (nasz pełni rolę serwera) – w ten sposób nowe "okienka" spowalniają działanie poszczególnych komputerów oraz Internetu.

Narzędzie oferuje czytelny i przejrzysty interfejs. Lista opcji dostępnych w programie O&O ShutUp10 została podzielona na następujące kategorie: ochrona, prywatność, lokalizacja, zachowania użytkownika, Windows Update i pozostałe. Klikając na daną funkcję wyświetlimy szczegółowe informacje na temat jej działania. Włączymy ją lub wyłączymy za pomocą jednego przesunięcia myszką.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Banalnie prosty w obsłudze, dużo opcji konfiguracyjnych, mały i lekki nie wymagający instalacji.
W zasadzie brak, jedynie brakuje języka polskiego.
ocena użytkownika
08.11.2016 09:44 • Recenzja do wersji 1.4.1384.1

Bardzo prosty w obsłudze programik, służący do kontroli nad naszą prywatnością i nie tylko. Odnajdzie się w nim każdy, gdyż obsługa programu to przesuwanie/klikanie suwakami w lewo lub prawo. Poszczególne opcje do wyłączenia są podzielone na kategorie, jest ich sporo. Szkoda jedynie że nie ma języka polskiego, dlatego trzeba szczególnie uważnie i z rozwagą wyłączać wybrane opcje. Program godny polecenia.

Duża liczba opcji w podziale na kategorie, opisy każdej z opcji, prostota obsługi, nie wymaga instalacji
Brak polskiej wersji językowej
ocena użytkownika
07.11.2015 19:01 • Recenzja do wersji 1.2.1350

Odkąd w systemach Microsoftu pojawiła się możliwość podłączenia do Internetu, Windows przesyłał do MS pewne dane związane z jego stanem (choćby na potrzeby Windows Update), informacje o awariach itd. O ile do czasu Windows 7 telemetria w okienkach była raczej akceptowalna, to już to co pokazał MS w Windows 8 zaczynało budzić niepokój, że system przesyła "do domu" zdecydowanie za dużo. Windows 10 poszedł jeszcze znacznie dalej. W Internecie można znaleźć wyczerpujące analizy pokazujące, jak dużo informacji ten system przesyła na serwery swoich twórców. Na szczęście dużą cześć tych ficzerów można wyłączyć bądź zablokować i ten program jest jednym z najbardziej rozbudowanych narzędzi dedykowanych dla Windows 10 tego typu. Program jest b. prosty w obsłudze a po wprowadzonych zmianach wystarczy wykonać restart systemu. Osobiście nie stwierdziłem żadnych skutków ubocznych po użyciu programu na kilku komputerach z Windows 10.