Dokumenty Google

Strona główna Android Biuro i firma Pakiety biurowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Dokumenty Google to oficjalna aplikacja stworzona przez firmę Google do tworzenia i edycji różnego rodzaju dokumentów na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu Android. Integruje się ona z kontem i dyskiem Google, w efekcie pozwala na szybki dostęp do ostatnio otwieranych plików. Nie posiada zbyt wielu opcji edycyjnych, jest za to prosta w obsłudze i bardzo szybka.

Po zainstalowaniu aplikacja integruje się z kontem Google użytkownika – jeżeli ten z takowego nie korzysta, musi je wcześniej skonfigurować w urządzeniu. Główny ekran przedstawia listę ostatnio edytowanych dokumentów. Możliwe jest ich przesyłanie, przenoszenie, a także udostępnianie poprzez wysłanie linku. Użytkownik może je sortować według kilku kryteriów, a także zmienić widok na siatkę. Przyciski funkcyjne umożliwiają szybkie wyszukiwanie dokumentów, otworzenie dysku Google w celu otwarcia już istniejących plików, a także utworzenie nowego pliku. Dostępne opcje edycyjne to wybór czcionki: styl np. akapit czy nagłówki różnego poziomu; krój, a także rozmiar. Ponadto możliwe jest pogrubianie, pochylanie, podkreślanie i przekreślanie tekstu. Użytkownik może również zmieniać kolor tak tekstu jak i tła pod nim, zmieniać wyrównanie (do lewej, prawej, centrowanie i justowanie), dodawać przy pomocy kreatora tabele, listy numerowane i nienumerowane, a także wcięcia.

Dokumenty mogą zawierać komentarze, możliwe jest wymuszenie przechowywania ich na urządzeniu, a także oznaczanie gwiazdką jako ważne. Użytkownik z poziomu aplikacji może sterować kto ma dostęp do danego pliku, udostępniać go innym do edycji, wyświetlania, bądź komentowania. W ramach ustawień aplikacji znajdziemy rozmiar pamięci podręcznej, szyfrowanie, oraz wymuszenie przesyłania tylko za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Aplikacja jest udostępniana za darmo, posiada interfejs w języku polskim.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Dokumenty Google integrują się z WordPressem, blogerzy świętują

19
08.03.2017  •  Maciej Olanicki

Mimo że przeglądarkowe pakiety biurowe rozwijają się prężnie i oferują dziś całkiem sporo, przede wszystkim w zakresie współpracy wielu użytkowników nad jednym dokumentem, to problemem pozostaje ich kompatybilność z wszelkiej maści systemami zarządzania treści. A to właśnie takie CMS-y, jak WordPress, Joomla czy Drupal, są dziś najpowszechniej wykorzystywane do publikowania w Sieci. Jednak i w tej kwestii wiele systematycznie zmienia się na lepsze. Na początku marca WordPress ogłosił możliwości eksportowania artykułów z serwisu Medium. Możliwe to jest jednak tylko dzięki eksportowi pliku do…

Dokumenty Google zintegrowane z Keep: w końcu wygodny import notatek

1
02.03.2017  •  Maciej Olanicki

Wczoraj Google opublikowało na oficjalnym blogu komunikat o integracji dwóch swoich narzędzi, które do codziennej pracy wykorzystywany są dziś przez miliony użytkowników. Dziś z nowości w postaci wygodnego importu notatek z Google Keep do Dokumentów Google można korzystać już także w Polsce. Zarówno Keep, jak i Dokumenty pozostają najważniejszymi tego typu narzędziami w przeglądarce, tuż obok pakietu Microsoftu. Tym bardziej cieszy, że Google zdecydowało się w końcu na ich integrację, zwłaszcza że realizacja przebiegła bezbłędnie: notatki z Keep można w przeglądać na panelu bocznym w…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza