Dr. Barbara Dr. Barbara 1.2

Strona główna iOS Zdrowie i aktywność Dieta i zdrowe odżywianie
Pobierz program
lub zeskanuj:

Program Dr Barbara oferuje szeroki zestaw diet, które można wykorzystać m.in. po to, aby nieco schudnąć, nabrać nieco więcej masy lub wzmocnić organizm. Aplikacja samodzielnie, bazując na danych użytkownika, opracowuje założenia dietetyczne i codziennie prezentuje nowe przepisy, wraz z listą zakupów.

Pierwszym krokiem do korzystania z programu będzie założenie konta w usłudze Dr Barbara. Zrobimy to, używając konta na Facebooku lub adresu e-mail. Następnie trzeba będzie podać informacje o płci, wieku, wadze, intensywności aktywności fizycznej w skali tygodnia, o alergiach pokarmowych i o preferowanych porach spożywania codziennych posiłków. Ważny będzie też cel: czy chcemy schudnąć lub też przybrać na wadze.

Na podstawie tych informacji, aplikacja ustali dla nas indywidualną dietę. Każdy dzień opatrzony będzie innymi przepisami, a wszystkie zobaczymy w kalendarzu. Każdy przepis wzbogacony jest dużym zdjęciem, informacjami o potrzebnych składnikach i ich koszcie, czasie potrzebnym na przygotowanie dania, jego wartości odżywczej i mineralnej. Menu zmienia się codzienne, a pory posiłków są podane w oparciu o wskazane wcześniej preferencje użytkownika.

Menu na ekranie głównym programu podzielone jest na pięć kategorii. Pierwsza z nich to "Badania", w której możemy wprowadzić informacje o odbytych badaniach. Mogą one wpłynąć na ewentualne zmiany w naszej diecie. Druga to "Zakupy", gdzie wskazano listę produktów potrzebnych każdego dnia diety. W trzeciej zakładce znajdziemy kalendarz, z rozpisanymi na każdy dzień przepisami. W czwartej znajdziemy statystyki, m.in. wykres zmiany wagi oraz informację o naszym BMI. Piąta zaś to skrót do naszych informacji w profilu użytkownika.

Pełna wersja aplikacji jest dostępna tylko przez 7 dni. Później należy wykupić abonament, którego cena waha się od 55 do 300 zł - w zależności od oferty, która wchodzi w pakiet. Można go kupić na stronie Dr Barbara.pl. Na tej stronie będą też synchronizowane dane o naszej diecie, co ułatwi korzystanie z usługi niezależnie od systemu operacyjnego, którego używamy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!