reklama

Dr. Cleaner lepiej sprząta dysk, znajduje duplikaty

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Dr. Cleaner to niewielkie i proste w obsłudze narzędzie firmy Trend Micro, które znajdzie zbędne pliki, pozwoli łatwo odzyskać przestrzeń dysku Maca i przypilnuje, by programy zwalniały po sobie pamięć operacyjną. W najnowszej wersji 2.1.0 program dorobił się systemu znajdowania duplikatów, czyli kopii tego samego pliku, nawet jeśli mają różne nazwy.

Program monitoruje także przestrzeń dyskową Maca i informuje i tym, ile zajmują zbędne pliki (pozostałości po programach, pamięć podręczna, nieużywane kopie zapasowe, kosz, duplikaty i tym podobne). Pliki można szybko usunąć bądź skorzystać z bardziej zaawansowanego widoku, przyjrzeć się pojedynczym programom i zdecydować samodzielnie, które dane można usunąć. W tym widoku Dr. Cleaner pomoże też znaleźć największe pliki oraz zbędne kopie plików. Program pozwala również oznaczać pliki jako chronione i nie będzie próbował ich usuwać.

Jeśli Dr. Cleaner wykryje, że do kosza przeniesiony został program, automatycznie poszuka powiązanych z nim plików i usunie je razem z programem.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić