Driver Fusion 6.0.0

Strona główna Windows Narzędzia Zarządzanie sterownikami
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Driver Fusion (kiedyś Driver Sweeper) to skuteczne narzędzie do zarządzania sterownikami w systemie Windows. Z jego pomocą możliwe jest kompletne oczyszczenie komputera z pozostałości po odinstalowanych lub powodujących problemy ze sprzętem sterownikach. Zaletą programu jest czytelny interfejs oraz dobre wsparcie urządzeń wielu najpopularniejszych producentów.

Narzędzie kierowane jest do użytkowników, którzy borykają się z problemem wydajności i stabilności pracy swojego komputera, chcieliby „na czysto” zainstalować nowe wersje sterowników lub po prostu usunąć pozostałości w systemie po poprzednich wersjach. Driver Fusion daje możliwość skutecznego kasowania oprogramowania takich urządzeń jak chipsety, układy dźwiękowe i graficzne, drukarki, klawiatury i myszki, karty sieciowe oraz wiele innych. Wspierane są podzespoły wyprodukowane przez m.in. Intela, nVidie, Microsoft, AMD, ASUSa, Logitecha, Creative’a, czy Realteka.

Driver Fusion po uruchomieniu wyświetla listę dostępnych w systemie sterowników. Wystarczy, że wybierzemy te interesujące nas, klikniemy przycisk ‘analizuj’, a program przeskanuje dysk i przygotuje szczegółowy raport o odnalezionych plikach oraz wpisach w rejestrze, które odpowiadają za sterowniki do danego urządzenia. Z kolei opcja ‘usuń’ pozwala skutecznie usnąć wybrane komponenty. Co istotne, narzędzie oferuje funkcje tworzenia i przywracania kopii zapasowych w razie niepowodzenia lub przypadkowego usunięcia poprawnych sterowników.

Uwaga!

  1. Korzystanie z programu zalecamy jedynie doświadczonym użytkownikom. Usunięcie istotnych dla działania systemu sterowników może spowodować jego awarię i problemy z uruchomieniem.
  2. Program wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej. Najnowszą wersję .NET Framework można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Copieya   5 #18 12.09.2016 23:44

Zamiast powyższego programu (ale tylko do sterowników graficznych) polecam Display Driver Uninstaller, który też się znajduje w bazie "dobreprogramy". Darmowy i częściej aktualizowany.

Autor edytował komentarz w dniu: 12.09.2016 23:47
  #17 01.12.2015 07:18

Prawdopodobnie to ten plik zablokował mi Comodo i stworzył dziwne pliki na wszystkich dyskach. Combofix usunął jakiegoś wirusa, ale Comodo dalej nie chce działać. Może ktoś z moderatorów powie jak to usunąć do końca i naprawić. To w końcu wasz wirus

perun86   4 #16 16.03.2015 20:27

Wersja darmowa pokazuje jedynie które sterowniki są nieaktualne. W celu ich aktualizacji konieczne jest wykupienie wersji premium. Znajduje głównie jakieś dziwne wersje sterowników, np. Intela do procesore AMD itp. których zainstalowanie spowoduje najczęściej problemy z systemem dlatego pierwszy punkt z uwag jak najbardziej potrzebny.
Program nie warty uwagi.

Autor edytował komentarz.
kandel   4 #15 15.01.2015 16:24

@taki tam (niezalogowany): Po pierwsze, Avirę pobrać z pewnego źródła, np z DP jako zalogowany użytkownik, jeśli ktoś nie chce się rejestrować, to tylko z szarego paska opisanego jako "Wszystkie wersje" a wietrzący wszędzie spisek, od producenta.
Po drugie, Avirze nie można pozwolić instalować się automatycznie, należy to zrobić wyłącznie ręcznie (Custom), ale i wtedy trzeba uważnie czytać co jest napisane w okienkach, bo próbuje ona zainstalować zbędne dodatki, jakieś toolbary i inne śmieci.
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to gwarantuję, że nigdy nie zobaczysz żadnych reklam w Avirze. Tak jest przynajmniej u mnie, a nie mam jakieś specjalnej wersji instalacyjnej, pobrałem ten program z DP.

Pozdrawiam
kandel

  #14 12.01.2015 21:36

@kandel: Zaciekawiło mnie to co napisałeś o Avirze... u mnie reklama co prawda pojawiają się sporadycznie, ale potrafi czasem nieźle "napsuć krwi". Zwłaszcza w w czasie gry sieciowej, co objawia się lagami (dość mocno blokuje łącze) i to do czasu jej usunięcia.

  #13 03.01.2015 21:54

po skanowaniu tym programem pokazał 11 nieaktualnych sterowników. Sprawdziłem każdy w podlądzie a następnie próbowałem zaktualizować każdy w menedżerze urządzeń - skutek - wszystkie sterowniki są aktualne nie ma potrzeby aktualizacji, 90 % pokazanych sterowników było innej firmy niż zainstalowane w pececie i dałem sobie spokój. Wszystko chodzi sprawnie więc nie widzę potrzeby instalacji nieznanych sterowników.

kandel   4 #12 18.12.2014 09:45

@Bogdan_G:
Jak wspomniałem wcześniej, pobierałem DF2.6 ze strony DP, jako zalogowany użytkownik, więc powinienem pobrać ten program chyba bez instalatora DP.
Jeśli chodzi o Avirę, to nie jestem jej jakimś zaślepionym fanem (tylko Avira, albo nic:-), ot, po prostu zwykły program antywirusowy ani najlepszy ani najgorszy.
Na podstawie kilkuletniego jej użytkowania, mogę powiedzieć, że nie zauważyłem u niej, alergii na DP.
To prawda, zrobiła się nieco cięższa niż jej poprzednie wcielenia, ale to nadal jest stosunkowo lekki program w porównaniu np. z Avastem (którego używałem przez kilka lat, dopóki nie popadł w bulimię i stał się nieznośnie otyły:-)
Z tą dystrybucją reklam w Avirze, sprawa jest bardziej złożona, przy odpowiedniej instalacji, ich po prostu nie ma, tak jest przynajmniej u mnie, tak, dosłownie, zero reklam.
Jeśli chodzi o przedmiotowy program, to nie sprawdzałem sum kontrolnych, tego z DP i tego ze strony producenta.
Pobrałem z DP i wrzuciłem do Virus Total, bo Avira podniosła alarm, potem pobrałem z "fabryki" i też do Virus Total (Avira tym razem nie protestowała), jak widać różnice są i to znaczne.

Bogdan_G   19 #11 17.12.2014 23:31

@kandel: Pokazywało u mnie na instalator z DP, jak i ze strony producenta, na 4 zagrożenia. Było tak. Ja nie ośmielę się zainstalować aviry z pewnych przyczyn. Przydałoby się sprawdzić zależność DP i aviry, jeśli chodzi o inne instalatory z portalu. Siedem i pół roku temu, to avira była moim pierwszym antywirusem. Z czasem stawała się za ciężka. Ciągle monity, czasem false positive. Nie wszystko musi być doskonale, więc po odinstalowaniu aviry, następna instalacja sprawowała się znośnie. Od kiedy program ten stał się dystrybutorem reklam, a ja sprawdzam linki reklam, to niektóre były z blacklist, czyli szpiegi i tam takie. Ani wirusy nie mają takich kodów uruchamiania reklam, jak avira. Jak to oszukuje system... brak słów.
parę lat temu, to AVG krzyczał na wszystko z DP i nawet krzyczał na instalator AVG, którego suma kontrolna była jednakowa, jak instalator ze strony AVG.

kandel   4 #10 17.12.2014 17:41

@Bogdan_G:
W moim przekonaniu DP to bardzo solidne i bezpieczne źródło pobierania oprogramowania i lojalne wobec użytkowników. Z pewnością nie podsuwa swoim użytkownikom, żadnych wirusów w sposób celowy i zamierzony.
Jeśli chodzi o ten program, to masz rację, chyba jest coś na rzeczy, próbowałem to pobrać, moja Avira od razu podniosła alarm, mimo to pobrałem i wrzuciłem na PeStudio i VirusTotal, nie wygląda to zbyt ciekawie, współczynnik wykrycia 22 na 54 zniechęcił mnie do instalacji. Może bezpodstawnie, mimo wszystko, ale boję się zainstalować ten program.
Tutaj link do VirusTotal

https://www.virustotal.com/pl/file/f998f50d1d5969401ce66bd1986a10aacddb3434252c3.../

Są tutaj tacy, co bardzo dobrze znają się na zagrożeniach tego typu, może rzucą nieco światła na tę sprawę?

Pozdrawiam wszystkich
kandel

Dopisane:
Zapomniałem zaznaczyć, że powyższy program pobierałem jako zalogowany użytkownik.
Po jakimś czasie, pobrałem ten program ze strony producenta, moja Avira nie podniosła żadnego alarmu, wrzuciłem ten plik na VirusTotal, wynik jest zaskakujący

https://www.virustotal.com/pl/file/7e37aa9edd4d19ad945a4e22b5f8fb2327969e880574c.../

Potem ponownie pobrałem program z DP (zalogowany) i znowu Avira podniosła Alarm...
Chciałbym to mocno podkreślić, że powyższe zdarzenia w żadnym razie nie podważą mojego zaufania do DP.
Wydaje się, że redakcja może powinna zbadać tę sprawę? W końcu nie ma na świecie takiego komputera, który byłby absolutnie odporny na rozmaite infekcje, gdyby nawet był chroniony najlepszymi programami.

Pozdrawiam
kandel

Autor edytował komentarz.
  #9 20.11.2014 21:05

Jaki on tam darmowy ???....aby cokolwiek zaktualizować od razu wbija na premium :/ może i wyszukuje nie aktualne sterowniki ale na tym koniec zabawy za free....ogólnie siano !!!!!

  #8 11.09.2014 17:36

OpenCandy to nie jest wirus: http://traxter-online.net/opencandy/
Podczas instalacji Driver Fusion domyślnie zaznaczona jest instalacja Skype.

Bogdan_G   19 #7 02.08.2014 15:48

Teraz, to virus total online pokazuje więcej, a patrząc się po nazwie pobranego z DP instalatora, to coś się zmieniło.
https://www.virustotal.com/pl/file/66e95353f167316d89e2459997d15ce8d4eee324300b8.../

Tyle byłoby false psitive? Widać, że to inny sha256. To jest dokładnie ten sam plik na stronie producenta, czyli nic a nic DP nie dołożyło. Sprawdziłem sumę kontrolną pliku ze strony Treexy. Ja bym się nie odważył uruchomić tego w systemie.

Autor edytował komentarz.
snafii1979   7 #6 15.01.2014 22:12

Na tej stronie nie ma virusów człowieku zapamiętaj to na zawsze bo to jest naprawdę sprawdzona stronka a eset to zawsze wykrywa jakieś pliki i daje fałszywe alarmy to nie jest najlepszy antyvirus.

  #5 11.11.2013 09:56

Instalka jest zawirusowana! Najpierw ESET SS coś mi znalazł, a potem sprawdziłem na ViruTotal:
https://www.virustotal.com/pl/file/1ba73b0ff373ac9b2a687ca0b808f970122c845217588.../
Poważne skanery pokazują tam syf. Czy Wy w ogóle sprawdzacie co tu wystawiacie? /Marek_Kanicki/

Komentarze do poprzednich wersji

  #4 16.08.2013 20:15

Program to AdWare a nie freeware

saturno   12 #3 17.02.2013 15:40

//Zaletą programu jest czytelny interfejs oraz dobre wsparcie urządzeń wielu najpopularniejszych producentów.//

Dziwne.
Wydawałoby się że ze sterownikami "najpopularniejszych producentów" nie powinno być żadnych problemów.

supernovaGIZMO   6 #2 16.02.2013 23:59

Dobry i przydatny

  #1 16.02.2013 18:19

program rzeczywiście bardzo dobry chyba najlepszy z tych, których używałem. sczególnie przydatny przy wymianie sprzętu np. karty graficznej lub dźwiękowej do usunięcia sterowników. również przy instalacji nowego CCC od AMD dobrze jest usunąć stare stery. ma jednak jedną wadę, nie jest do końca free. owszem wyszukuje wszystkie stery ale nie usuwa wszystkich, część zostawia i informuje, że aby je usunąć należy wykupić wersję pro. taki mały siurpryz. na szczęście podaje ścieżki do nieusuniętych elementów więc można to zrobić ręcznie. pod warunkiem, że ktoś potrafi. generalnie bardzo przydatny i godny polecenia. pozdrawiam