r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dropbox 40.4.46

Strona główna Windows Akcesoria Obsługa dysków internetowych
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DropBox to ciekawa multiplatformowa aplikacja i usługa w jednym pozwalająca tworzyć kopie zapasowe danych na zewnętrznych serwerach (darmowy limit do 2 GB).

Galeria programu

Narzędzie ułatwia proces archiwizacji danych znajdujących się na komputerze, ich późniejszej synchronizacji oraz udostępniania online znajomym. W przypadku tego ostatniego procesu wystarczy uaktywnić opcję Share, oraz podać adresy mailowe, na które wysyłane są linki do plików. Ważnym aspektem aplikacji DropBox jest prostota obsługi (wystarczy dodać folder do synchronizacji z serwerem), synchronizacja danych z wieloma systemami jednocześnie, dostęp do plików z poziomu przeglądarki internetowej oraz bezpieczne wysyłanie plików poprzez protokół SSL i szyfrowanie AES-256.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kolejne problemy Dropboksa: pliki usunięte lata temu powróciły do schowków

72
OPROGRAMOWANIE 24.01.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Nie sposób powiedzieć, aby Dropbox miał w ostatnich miesiącach dobrą passę. W sierpniu pojawiły się informacje o wycieku danych blisko 70 mln kont, zaś w ostatnim czasie jedna z najbardziej wyczekiwanych funkcji, pobieranie folderów została udostępniona tylko użytkownikom kont Pro. A to nie koniec kiepskich informacji dla użytkowników tej usługi. Jak informuje Zaufana Trzecia Strona, zgłaszają oni, że w ich cyberschowakach pojawiły się powtórnie usunięte wcześniej pliki. W niektórych przypadkach były to dane, które użytkownicy usunęli (lub przynajmniej myśleli, że usuwają) nawet 9 lat temu. …

Logowanie do Dropboksa za pomocą konta Google? Odtąd to możliwe

13
OPROGRAMOWANIE 17.10.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Systematycznie odzwyczajamy się od procedury rejestracyjnej w serwisach internetowych opartej na uzupełnianiu danych i weryfikacji mailowej. Logowanie za pośrednictwem serwisów społecznościowych czy innych popularnych usług może być kolejnym gwoździem do trumny niekomercyjnego wykorzystywania poczty mailowej. Przykład? Za pomocą konta Google można już logować się do Dropboksa. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że przecież Google oferuje w ramach własnych usług bezpośrednią konkurencję dla Dropboksa, czyli Dysk Google. Nie przeszkodziło to jednak administracji tej pierwszej usługi na stworzenie…

Recenzje użytkowników

prostota, stabilność, multiplatformowość, pojemność
spowalnia uruchamianie komputera
ocena użytkownika

Używam Dropbox'a od dobrych kilku lat i muszę przyznać, że jestem zadowolonym użytkownikiem. Jego darmowa wersja oferuje wystarczającą pojemność do zastosowań domowych a bardziej wymagający użytkownicy mogą pokusić się o zakup wersji płatnej oferującej dodatkowe możliwości. Jedną z wielu zalet aplikacjii jest jej multiplatformowość. Idealnie integruje się zarówno z eksploratorem windowsowym jak i Linux'owymi systemami plików. Niestety program ten w moim prypadku znacząco spowalnia uruchamianie się systemu.

Dropbox jest bardzo stabilnym produktem, podczas kilkuletniej pracy z aplikacją nie zdarzyło mi się aby program przestał działać. Z czystym sumieniem mogem polecić aplikacje DropBox wszystkim, którzy muszą pracować na więcej niż jednym urządzeniu.

08.12.2014 19:10 | Recenzja do wersji 3.0.2
prosty w obsłudze, dostępny na różne platformy, łatwy dostęp do API, dwuetapowe uwierzytelnienie
brak automatycznych aktualizacji klienta dla systemu Windows
ocena użytkownika

Od jakiegoś czasu internet zasypuje nas chmurami różnego rodzaju. Te do przechowywania plików to przede wszystkim Dropbox, OneDrive, SugarSync, Google Drive, Box, iCloud i Copy. Dropbox jest to chmura, która na starcie daje najmniej miejsca w stosunku do konkurencji, bo jest to 2GB jednak łatwo można miejsce poszerzać wykonując różne darmowe zadania, czy też wykupując płatny pakiet.
Ogromnym plusem chmury Dropbox jest jej przenośność na różne platformy. Nie ma problemu, czy używamy systemu z rodziny Windows, czy też Linux. Są też wersje na Smartfony, ponadto autor dostarcza łatwy dostęp do API, a oznacza to, że wdrożenie obsługi chmury Dropbox w różne aplikacje staje się bardzo proste. Łatwo można zauważyć, że wiele aplikacji jeśli wspiera synchronizacje z jakąś chmurą to prawie na pewno znajdzie tam Dropboxa. Warto też wyróżnić łatwą możliwość udostępniania innym swoich plików w postaci krótkich linków. Nie ma też problemu z udostępnianiem albumów zdjęć. Warto też zauważyć, że Dropbox jest dostosowany do mobilnych przeglądarek, dlatego otwarty link na mobilnej przeglądarce bez problemu dostosuje się wyglądem do naszego urządzenia. Cenną funkcją w opisywanej chmurze jest też Camera Upload, czyli przesyłanie zdjęć do chmury od razu po jego zrobieniu, bądź też po połączeniu z WiFi (w zależności od konfiguracji).
Ważny jest też fakt łatwego zarządzania plikami z poziomu strony www, a także możliwość przeglądania historii zmian plików na naszym wirtualnym dysku. Dropboxa cechuje przede wszystkim prostota i łatwy dostęp do plików. Nie znajdziemy tutaj kombajnu do wszystkiego. Dropbox robi to co ma robić i sprawdza się wyśmienicie. Dodatkowo swoją chmurę możemy zabezpieczyć logowaniem sms, czyli dwuetapową weryfikacją użytkownika. Oznacza to, że podanie hasła nie umożliwi bezpośredniego dostępu do chmury, tylko trzeba będzie wprowadzić hasło wysłane na podany wcześniej numer telefonu.

05.04.2014 14:48 | Recenzja do wersji 2.6.27
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #237 19.10.2017 23:32

Wyrzuciłem i porzucam. Niestety nie podoba mi się, że nie można wyłączyć automatycznej synchronizacji zdjęć z aparatu. Poza tym aplikacja do synchronizacji ma po zainstalowaniu 199 Mb - ciekawe skąd taki rozmiar?

Unga Unga   9 #236 08.09.2017 20:58

@Anonim (niezalogowany): OK. niech co będzie ;-)

  #235 07.09.2017 17:55

@Unga Unga: Nie kłam i nie nazywaj mnie oszustem.

Po prostu nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. W regulaminie promocji jest wyraźnie napisane jakie warunki trzeba spełnić żeby uzyskać dodatkowe 0,5GB gratis (dotyczy to obu stron). Rejestrując się z linka referencyjnego który podałem ja czy ktokolwiek z komentujących obie strony otrzymują taki sam bonus w postaci tych nie dających Ci spokojnie spać 500MB!

Na początek może zweryfikuj swój adres e-mail bo z tego co widzę to i z tym masz problemy!
Życzę wytrwałości w czytaniu regulaminu, mam nadzieję że końcu nadejdzie ten upragniony moment kiedy to zrozumiesz jego treść.

https://www.dropbox.com/help/space/earn-space-referring-friends

Pozdrawiam i ostrzegam Unga Unga, albo się przyłożysz i wykażesz odrobiną intelektu albo nadal będą Cię nękać wyrzuty sumienia jak to dałeś się oszukać.

Swoją drogą to naprawdę mnie rozbawiłeś. Pozdrawiam

  #234 31.08.2017 16:34

@Unga Unga: Rozbawiłeś mnie kolego.
Na przyszłość radzę czytać tekst ze zrozumieniem, w razie potrzeby powtórzyć czynność kilkukrotnie.
Skoro masz problemy ze znalezieniem podstawowych informacji tu masz link w którym wszystko jest wyjaśnione: https://www.dropbox.com/pl/help/space/earn-space-referring-friends
Pozdrawiam!

  #233 31.01.2017 01:20

Dropbox to dobra chmura ze świetną synchronizacją, wrażliwe pliki oczywiście szyfrujemy lub trzymamy w kontenerach.
Pojemność konta łatwo powiększyć do 16GB, przy rejestracji przez link - https://db.tt/ArQriXVrlA dodatkowe 0,5GB gratis.
Pozdrawiam.

dpuserN   1 #232 06.09.2016 15:31

Kolejna firma, której nie zależy na użytkownikach - z dniem 29 sierpnia 2016 r. aplikacja komputerowa Dropbox nie wspiera już systemu Windows XP :(
https://www.dropbox.com/help/9227

Jaką alternatywę polecacie ?

  #231 25.08.2016 17:47

Jedna z najstarszych usług chmurowych i jedna z lepszych. Na starcie dają bardzo mało (tylko 2GB), ale można zrobić kilka zadań na koncie i pojemność wzrośnie. Jak zarejestrujecie się z tego linka to na starcie dostaniecie gratis 500MB --> https://db.tt/SqncavhM
Polecam.

maciejnet   13 #230 12.06.2016 22:31

Ulubiona appka. Najlepsza chmura w internecie.

  #229 29.04.2016 09:05

Przetestowałem już wiele chmur na czele z Dyskiem Google i OneDrive. Dysk Google jest bardzo niestabilny, ciągłe zrywanie połączeń i przerwy w synchronizacji. Ponadto często duplikuje pliki podczas synchronizacji (z winy zerwanych połączeń) co przy dużej ilości mniejszych plików (np zdjęć) jest bardzo upierdliwe. OneDrive jakoś też mnie nie przekonuje choć pewnie działa lepiej niż chmura od Google. Ostatnio najdłużej korzystałem z chmury Mega.nz ale jest ona strasznie wolna przy synchronizacji większych plików. Wracam do Dropboxa, chyba jako lider na rynku jest najbardziej dopracowany, działa szybko i sprawnie.

Jeśli chcesz dostać dodatkowe 500MB przestrzeni w chmurze, zarejestruj się z tego linka: https://db.tt/2ZhU2Atg

  #228 14.03.2016 20:43

@Raiven (niezalogowany): Jeśli masz legalny system. Masz ; chmury, rury i inne bzdury. Po co ci to , zamulać ?

  #227 11.02.2016 15:38

Bardzo użyteczna usługa jeżeli chcesz mieć swoje niezbędne pliki zawsze pod ręką na każdym urządzeniu. Dodatkowo można powiększyć wielkość darmowego konta do maksymalnie 16GB spełniając określone kryteria. Przykładowo za rejestrację z polecenia innej osoby otrzymujesz dodatkowe 500MB tak samo jak i osoba polecająca. Mój link referencyjny to https://db.tt/swLXDeOZ - gdyż trzeba sobie pomagać ;).

kophew   4 #226 10.02.2016 12:27

spory skok z rozmiarem pliku do ściągnięcia

gomezaddams   5 #225 24.11.2015 10:40

Osobiście polecam Dropbox-a.
Miałem okazję potestować różne rozwiązania, a ten mnie miło zaskoczył.

Spoko miejsce na przechowywanie danych, z dużą ilością opcji udostępniania.
No i spora szybkość synchronizacji - miła odmiana w porównaniu do niektórych produktów konkurencji.

Po rejestracji za pośrednictwem linka, dodatkowo na starcie 0,5GB gratis: https://db.tt/iDTH9h9t.
Konieczna tylko instalacja klienta Dropbox - dopiero wtedy przyznawany jest bonus :)

reqoil   6 #224 30.09.2015 11:34

Przetestowałem już sporo chmur ale ostały sie tylko Copy i Dropbox
Do trzymania dokumentów Dropbox jest świetny, niezawodny i całkiem szybki.
Łatwo można powiększyć przestrzeń ze startowych 2,5 Gb do nawet kilkunastu.
Gdyby ktoś chciał dostać 500Mb więcej w Dropboxie to zapraszam przez link: https://db.tt/mULvTmJf

Marex8   5 #223 04.07.2015 13:51

Gdyby ktoś chciał dodatkowe miejsce Dropbox przy rejestracji - https://db.tt/PlitNTYi

  #222 16.06.2015 00:33

kurcze u mnie nie dziala niestety,nie otwiera filmu przeslanego przez znojoma

  #221 25.04.2015 09:51

Czy nadal można uzyskać miejsce za bycie uczniem/studentem?

  #220 09.03.2015 15:16

Prosze o pomoc - dlaczego klikajac w prawym gornym rogu w zakladka wyloguj Dropbox ciagle dziala i wyswietla zdjecia.

  #219 17.02.2015 12:32

mam problem z instalacją dropboxa na swoim komputerze, pojawia się komunikat "Nie możnauruchomić programu ponieważ na komputerze nie znaleziono C:Windows\WinSxS\x86_microsoft.vc90.crt_1fc8b3b9a1e18e3b_9.0.30729.8387_none_5094ca96bcb6b2bb\MSVCP90.dll.Spróbój ponownie zainstalować program, aby naprawić ten problem."
Instaluje już któryś raz z rzędu i nadal to samo, żadnej poprawy. Dodam że pracuje na Win 8.
Jeżeli ktoś orientuje się gdzie szukać przyczyny będę wdzięczna.

CezaR83   12 #218 13.02.2015 20:19

@JURCZ91: Tiaaa Sam juz sie zaktualizował :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.