r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dwa na pięć dla gorzowskich piratów...

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak podaje CHIP, w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł jeden z najsurowszych wyroków przeciw piratom komputerowym. W 2000 r. policja przeprowadziła przeszukanie w gorzowskiej firmie komputerowej. Prokurator zdecydował również o przeprowadzeniu przeszukań w mieszkaniach klientów firmy. W wyniku tych działań stwierdzono, że około 70 klientów firmy kupiło komputery z nielegalnym oprogramowaniem (głównie systemy Microsoft ale również aplikacje Adobe).

Trzej właściciele firmy zostali skazani na 2 lata więzienia, w zawieszeniu na 5 lat, dodatkowo będą musieli pokryć koszty sądowe i zapłacić grzywny po 20 tys. każdy. Poza tym zawieszając warunkowo wykonanie katy, Sąd zobowiązał właścicieli firmy do naprawienia szkody i zapłacenia producentom oprogramowania przeszło 90 tys. złotych.

Warto dodać, że niezależnie od postępowania prowadzonego przeciw firmie, akty oskarżenia zostały skierowane także przeciwko klientom posiadającym nielegalne oprogramowanie w domach...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.