ExoDrive – etui idealne dla smarfonów bez gniazda na kartę pamięci

ExoDrive – etui idealne dla smarfonów bez gniazda na kartę pamięci

ExoDrive – etui idealne dla smarfonów bez gniazda na kartę pamięci
22.01.2015 01:22, aktualizacja: 22.01.2015 09:52

Czy etui powinno służyć wyłącznie do ochrony smartfona? Twórcy ExoDrive twierdzą, że można by wykorzystać je do powiększenia dostępnej przestrzeni na pliki. Stworzone przez nich etui zostało wyposażone w slot na kartę pamięci, co powinno rozwiązać problem z brakiem wolnego miejsca w urządzeniach pozbawionych tego elementu.

Mogłoby się wydawać, że nowsze smartfony powinny być pod niemal każdym względem lepsze od swoich poprzedników. Jednak nie wszystkie wprowadzane przez producentów zmiany oznaczają rozwój w dobrym kierunku, przykładem mogą być urządzenia w których zrezygnowano ze slotu na kartę microSD. Nowe smartfony oferują 32, a nawet 64 i 128 GB pamięci wewnętrznej. Taka ilość wolnej przestrzeni powinna być wystarczają dla większości użytkowników, ale z pewnością znajdą się również osoby, które potrzebują dodatkowej pamięci na dane. Dodatkowo karta pamięci ma kilka zalet, chociażby umożliwia szybkie i łatwe przeniesienie dużej ilości danych, wystarczy, że przełożymy ją z jednego urządzenia do drugiego. W przypadku smartfonów pozbawionych slotu microSD skazani jesteśmy wyłącznie na wbudowaną pamięć. Natomiast jeśli zabraknie nam wolnego miejsca, to musimy usunąć wybrane pliki. Rozwiązaniem dla brakującego miejsca może być pokrowiec ExoDrive.

Obraz

Stworzone przez Bhadrajee Dahanayake etui oprócz zapewnienia dodatkowej ochrony, pozwala na zwiększenie dostępnej pamięci. Zostało one wyposażone w slot na kartę microSD, a ze smartfonem łączy się z wykorzystaniem złącza microUSB. ExoDrive pozwala na rozszerzenie dostępnej pamięci w sposób równie prosty jak wsadzenie normalnej karty pamięci. Rozwiązanie jest kompatybilne z urządzeniami działającymi pod kontrolą Androida i iOS. Etui będzie dostępne dla wielu smartfonów, użytkownicy najpopularniejszych modeli z pewnością dostaną odpowiednią, przystosowaną wersję. ExoDrive ma być dostępny w kilku różnych kolorach – czarnym, białym i szarym. Jeśli smartfon jest w tym pokrowcu, to po podłączeniu do komputera będziemy mieli dostęp do pamięci telefonu, a także do tej dodatkowej, oferowanej przez kartę microSD umieszczoną w ExoDrive. Twórcy obiecują, że dzięki zastosowaniu odpowiedniego tworzywa, twardego na zewnątrz oraz miękkiego od wewnątrz, etui będzie dobrze tłumiło drgania i pozwoli na lepszą ochronę naszego mobilnego urządzenia. Obecnie ten projekt jest jeszcze w fazie prototypu.

ExoDrive może być rozwiązaniem problemów z brakiem wolnej przestrzeni na dane w smartfonach pozbawionych slotu na kartę pamięci. Dobrze, że powstają projekty pozwalające wykorzystać etui do czegoś więcej niż tylko ochrona telefonu przed upadkami. Szkoda tylko, że ExoDrive zostało stworzone, ponieważ producenci smartfonów zaczęli odchodzić od stosowania slotów na karty microSD.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)