Czas na USB 3.2: dwa razy szybszy transfer przez ten sam przewód USB‑C

Czas na USB 3.2: dwa razy szybszy transfer przez ten sam przewód USB-C
Oskar Ziomek

26.07.2017 17:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Światło dzienne ujrzała dziś informacja o pracach nad specyfikacją standardu USB 3.2, który już wkrótce będzie montowany w urządzeniach, wypierając jak dotąd najnowsze USB 3.1. Nowa edycja zakłada możliwość przesyłania danych dwoma liniami, co od początku było przewidziane w standardzie USB-C, ale dopiero teraz zostanie po raz pierwszy wykorzystane. Korzyści będą więc widoczne również z wykorzystaniem obecnie posiadanych przez użytkowników kabli.

W praktyce, z dotychczasowymi kablami certyfikowanymi do obsługi prędkości SuperSpeed USB wykorzystać będzie można dwie linie po 5 Gb/s, a z nowymi przewodami nawet dwie po 10 Gb/s. Nawet z obecnymi przewodami ma to pozwolić na transfery na poziomie 2 GB/s. Standard pozostanie oczywiście kompatybilny wstecznie z poprzednimi specyfikacjami USB 3.x:

...nowa specyfikacja standardu USB 3.2 przynosi jeszcze większą szybkość i przepustowość w zestawieniu z urządzeniami USB 3.2, pozostając kompatybilną z urządzeniami z USB 3.0 i starszymi.

Co ciekawe, w grupie producentów, którzy mają być związani z wykorzystywaniem atutów najnowszego standardu USB-C w swoich urządzeniach (Promoting Group) znajduje się m.in. Apple, Intel, HP, ale także Microsoft, który jeszcze kilka miesięcy temu wraz z premierą Surface Laptopa udowodnił, że ma o najnowszym standardzie USB inne zdanie.

Pozostaje jednak nadzieja, iż nowa specyfikacja przyspieszy ruchy na rynku i najnowsze USB będzie montowane w coraz większej liczbie sprzętów. Przewiduje się, iż specyfikacja zostanie ukończona we wrześniu bieżącego roku – od tego momentu nic nie będzie stać na przeszkodzie, aby złącza z nią zgodne montować w nadchodzących urządzeniach.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)