r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dysk Google

Strona główna Android Akcesoria Przechowywanie w chmurze

Dysk Google jest darmową aplikacją zapewniającą dostęp do usługi przechowywania plików w chmurze o takiej samej nazwie. Aplikacja integruje się z dostępnymi kontami Google, pozwala na przeglądanie zawartości internetowego dysku, a także tworzenia w nim zupełnie nowych plików, edycję już istniejących, przenoszenie i zmiany nazwy.

Oprócz prostego zarządzania plikami, aplikacja oferuje również możliwość otwierania i edycji dokumentów biurowych: tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, a także dokumentów skanowanych. Dodatkowe atuty aplikacji to udostępnianie plików innym osobom, oraz przeglądanie zasobów, które zostały udostępnione użytkownikowi. Dysk pozwala również na pobieranie danych do pracy z nimi w trybie offline, oraz przeglądanie ulubionych (oznaczone gwiazdką). Pomocne bywają także powiadomienia o zmianach we współdzielonych plikach.

Godną uwagi opcją jest także drukowanie w ramach urządzeń skonfigurowanych w Google Cloud Print. Nie zabrakło oczywiście możliwości wyszukiwania, segregowania i filtrowania. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, używane dokumenty mogą być szyfrowane. Dysk Google udostępnia jeden widget na pulpit pozwalający szybko przejść do ulubionych plików, a także dodać nowe zdjęcie lub dokument.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Jak odczytać tekst ze skanów i plików PDF? OCR W Dysku Google

38
14.07.2017  •  Przemysław Kreft

Technologia rozpoznawania tekstu (OCR – Optical Character Recognition) pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Możemy dzięki niej bardzo szybko przekonwertować pliki graficzne zawierające tekst do postaci edytowalnej. Szczególnie przydatne jest to w firmach przetwarzających wiele dokumentów w postaci papierowej. Oprogramowanie OCR jest najczęściej dość drogie. Jeśli sporadycznie potrzebujemy odczytać tekst z plików graficznych, możemy skorzystać z darmowego Dysku Google. Wbudowana w niego funkcja OCR jest łatwa w obsłudze i działa bardzo sprawnie. Poniżej…

Nowy Dysk Google z wygodnym zarządzaniem kopiami zapasowymi

25
08.12.2016  •  Maciej Olanicki

Google udostępniło właśnie nową wersję aplikacji Dysk Google przeznaczoną na Androida. Z całą pewnością warto zwrócić na nią uwagę i zainstalować, gdyż odtąd z poziomu usługi Google, dzięki jej mobilnemu klientowi, można wygodnie zarządzać kopiami zapasowymi. Warto także zaznaczyć, że dostęp do kopii zapasowych danych przechowywanych na urządzeniu mobilnym, można już także uzyskać z poziomu wersji przeglądarkowej Dysku Google. W menu bocznym znajdziemy tam odpowiednią pozycję oznaczoną ikoną chmury. Po jej kliknięciu możemy zarządzać kopiami zapasowymi wielu urządzeń, a także zapoznać się…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #5 12.05.2016 22:46

@paterak (niezalogowany): po instalacji wejdz w ustawienia dysku google i zmień preferencje na dysk D/

  #4 25.12.2015 16:26

Male oszustwo. Bo po mimo zdjecia folderów o wielkosci 600 mb licznik tego nie odlicza. Celowo

macaleks   14 #3 14.09.2015 21:58

Z dysku Google na PC wszystko mam na tablecie i smartfonie.No problems ;)

Lukeoon   2 #2 08.04.2015 21:29

@paterak (niezalogowany): Można zmienić lokalizację. W opcjach dysku google rozłączasz dysk (usługę) a następnie logujesz się od nowa. W momencie gdy pokazują się wskazówki programu jest opcja zaawansowana konfiguracja czy coś w tym stylu i tam podajesz nową lokalizajcę. Dysk załaduje Twoje pliki z chmury. Stary folder z plikami możesz później usunąć.

  #1 02.10.2014 00:52

Umnie program niema racji bytu... program tworzy folder w lokalizacji na dysku C pod nazwa dysk google i o.k TYLKO ZE JA CHCE ZMNIENIC DOMYSLNA LOKALIZACJE Z DYSKU C NA DYSK D i tu sie tego nieda zrocic! (dysk C to jest system a nie folder z fimami i.tp !)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.