Dziura w obsłudze kursorów

Strona główna Aktualności

O autorze

W całej rodzinie systemów Windows, począwszy od 2000 po najnowszą Vistę, odkryto krytyczny błąd zagrażający bezpieczeństwu systemu. Błąd ten znajduje się w obsłudze... animowanych kursorów.

Luka dotyczy przeglądarki Internet Explorer i klienta poczty Outlook Express. Aby narazić się na wykonanie złośliwego kodu wystarczy otworzyć odpowiednio spreparowaną stronę WWW lub list w formacie HTML. Użytkownicy Visty także są narażeni na atak, ale tylko w przypadku, gdy używają Internet Explorera z wyłączonym trybem protected. W przypadku klienta Windows Mail wykonanie luki może nastąpić przy próbie przekierowania lub odpowiedzenia na wiadomość z załączonym animowanym kursorem.

Aktualnie poprawka na ten błąd nie jest dostępna, aby uchronić się przed atakiem należy nie otwierać podejrzanych stron, a pocztę w Outlooku czytać w trybie tekstowym. Można także zmienić przeglądarkę i klienta pocztowego.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie