reklama

EasyCleaner 2.0

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

EasyCleaner to stworzony kilka lat temu, ale w dalszym ciągu bardzo popularny pakiet narzędzi przeznaczony do przyspieszania, oczyszczania i naprawy systemów Windows.

Wyposażony on został w zestaw przydatnych funkcji, pozwalających kompleksowo zoptymalizować środowisko operacyjne, którego wydajność i niezawodność z różnych przyczyn uległa pogorszeniu. W skład EasyCleanera wchodzą narzędzia, których zadaniem jest oczyszczanie rejestru Windows ze zbędnych wpisów, usuwanie z menu start pozostałych po odinstalowanych aplikacjach skrótów oraz zarządzanie składnikami uruchamianymi wraz z systemem.

Ponadto w ręce użytkownika trafiają również inne mechanizmy, mające na celu ochronę prywatności oraz odzyskiwanie wolnej przestrzeni na dysku twardym zajętej przez zbędne pliki. Znajdziemy wśród nich funkcje odinstalowywania oprogramowania, wyszukiwania i usuwania duplikatów plików, kasowania plików tymczasowych, ciasteczek i historii przeglądarki Internet Explorer, a także czyszczenia listy ostatnio uruchamianych aplikacji. EasyCleaner dysponuje także ciekawym narzędziem prezentującym procentowe zużycie powierzchni dysku przez różne katalogi.

Program warto polecić użytkownikom głównie starszych edycji Windowsa. Jego atuty to prosta obsługa, skuteczne działanie oraz dostępność polskiej wersji językowej. Początkujący użytkownicy docenią z pewnością system podpowiedzi, opisujący przeznaczenie każdej z oferowanych funkcji.

Uwaga!

  • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
juta   19 #8 26.08.2016 19:19

Szkoda że już nie rozwijany. Nawet na Win8.1/10 niema.

darek719   41 #7 29.10.2015 18:42

dobry lekki cleaner z prostym intefejsem

-=RaFaL=-   7 #6 16.01.2015 22:50

@Shaki81: A to dlatego że kiedyś nie były nam znane inne programy niż właśnie przedstawiony easycleaner i ace utilities.. Również korzystam w 99% z ccleanera gdyż od czasu do czasu sprawdzam inne programy tego typu. :)

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #5 16.01.2015 22:25

@-=RaFaL=-: Kurcze nie wiem dlaczego, ale po zobaczeniu screena, również o tym samym pomyślałem. Teraz jednak wolę CCleaner'a

-=RaFaL=-   7 #4 05.01.2015 21:39

Wracają wspomnienia jak to się czyściło windows xp.

dru8d   6 #3 12.12.2014 08:56

Znam od 2000 roku. Aplikacja jest bezpieczna, nigdy nie usunęła za dużo. Nadal z niej czasami korzystam gdy muszę odświeżyć na jakimś kompie system, oczyścić dysk ze śmieci, a nie mogę zrobić formatu. Przydatny zwłaszcza przy Windows XP, ale na 7 też się sprawdza. Na 8.1 nie testowałem. Jedyny minus to, że czasami aplikacja zalicza freeza przy usuwaniu dużej ilości śmieci.

  #2 05.12.2014 21:57

Przed laty używałem dość długo i byłem bardzo zadowolony nigdy nie usunął żadnych potrzebnych plików natomiast śmieci tak i to całkiem sporo. Usunąłem ponieważ program bardzo długo nie był aktualizowany i już myślałem, że to jego koniec, a tu taka niespodzianka. Chyba znów przetestuję.

  #1 04.12.2014 19:04

jakiś taki średni…

reklama