EasyCleaner 2.0

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

EasyCleaner to stworzony kilka lat temu, ale w dalszym ciągu bardzo popularny pakiet narzędzi przeznaczony do przyspieszania, oczyszczania i naprawy systemów Windows.

Wyposażony on został w zestaw przydatnych funkcji, pozwalających kompleksowo zoptymalizować środowisko operacyjne, którego wydajność i niezawodność z różnych przyczyn uległa pogorszeniu. W skład EasyCleanera wchodzą narzędzia, których zadaniem jest oczyszczanie rejestru Windows ze zbędnych wpisów, usuwanie z menu start pozostałych po odinstalowanych aplikacjach skrótów oraz zarządzanie składnikami uruchamianymi wraz z systemem.

Ponadto w ręce użytkownika trafiają również inne mechanizmy, mające na celu ochronę prywatności oraz odzyskiwanie wolnej przestrzeni na dysku twardym zajętej przez zbędne pliki. Znajdziemy wśród nich funkcje odinstalowywania oprogramowania, wyszukiwania i usuwania duplikatów plików, kasowania plików tymczasowych, ciasteczek i historii przeglądarki Internet Explorer, a także czyszczenia listy ostatnio uruchamianych aplikacji. EasyCleaner dysponuje także ciekawym narzędziem prezentującym procentowe zużycie powierzchni dysku przez różne katalogi.

Program warto polecić użytkownikom głównie starszych edycji Windowsa. Jego atuty to prosta obsługa, skuteczne działanie oraz dostępność polskiej wersji językowej. Początkujący użytkownicy docenią z pewnością system podpowiedzi, opisujący przeznaczenie każdej z oferowanych funkcji.

Uwaga!

  • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!