reklama

Editra 0.7.20

Strona główna Windows Programowanie Edytory dla programistów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Editra to darmowy i wieloplatformowy edytor tekstu, stworzony z myślą o programistach i webmasterach. Program ten oferuje bogaty zestaw funkcji, pozwalających wygodnie tworzyć i edytować kod stron internetowych oraz aplikacji w wielu najpopularniejszych językach programowania.

Aplikacja pomimo swojej rozbudowanej funkcjonalności charakteryzuje się dużą szybkością działania. Z powodzeniem wykorzystywana ona może być do pracy nad prostymi, jak również bardziej złożonymi projektami stron WWW czy oprogramowania. Do dyspozycji użytkownika oddano edytor wyposażony m.in. w mechanizm kart, umożliwiający pracę z wieloma plikami jednocześnie, funkcję numerowania linii, przydatną podczas edycji bardziej rozbudowanych projektów, a także kolorowania składni kodu w 60-ciu najpopularniejszych językach.

Ponadto programista otrzymuje moduł autouzupełniania i podpowiedzi kodu dla języków Python, HTML, XML, możliwość pracy z edytorem z poziomu linii komend, konfigurowalne profile użytkowników, wsparcie dla Unicode oraz możliwość eksportu kodu do plików HTML/RTF/Latex. Funkcjonalność programu Editra rozszerzona może być za pomocą ogólnodostępnych pluginów. Z ich pomocą wprowadzimy do aplikacji opcje zdalnej pracy z plikami na zewnętrznych serwerach, obsługę skryptów, przeglądarkę zawartości dysku itp.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Dementor   38 #1 16.05.2016 23:22

Jak dla mnie nic szczególnego. Mało przydatnych funkcji, nie spójny w pracy.

reklama