reklama

Emulator PSP w sklepie Play

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Emulatorów konsol do gier czy starych komputerów na urządzenia mobilne nie brakuje, ale zdarza się, że nie utrzymują się długo w sklepie z aplikacjami dla danego systemu. Tak było na przykład z DOSBoksem dla iPhone'a. Zapotrzebowanie jednak jest, więc takie programy powstają. Do rodziny dołączył ostatnio PPSSPP, czyli emulator PSP dla Androida.

Autorzy aplikacji twierdzą, że jest jeszcze we wczesnym stadium rozwoju i ma problemy z wieloma grami, ale zachęcają do testów i współpracy. Co ciekawe, PPSSPP można już znaleźć w Google Play lub pobrać ze strony projektu.

Warto zauważyć, że PPSSPP powstaje także na inne platformy. Na razie można pobrać eksperymentalne kompilacje także dla Windowsa (bez instalatora) i BlackBerry, w przygotowaniu jest także wersja dla OS X i Linuksa. Kod źródłowy znajduje się na Githubie, poszukiwani są ponadto programiści chętni do pomocy w projekcie oraz przenoszeniu go na inne platformy, na przykład Windows Phone, Windows RT, iOS, Raspberry Pi, a nawet konsole do gier — Wii, PlayStation 3 czy Xboksa.

Wróćmy jednak do sklepu Play. Nie wiadomo, czy emulator się tam utrzyma, gdyż aplikacje tego typu zawsze budzą pewne kontrowersje. Chodzi oczywiście o możliwość uruchamiania na nich pirackich gier, czego wydawcy sobie nie życzą.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama