Android Automotive OS ma nowy emulator. Trafił do niego Sklep Play

Android Automotive OS ma nowy emulator. Trafił do niego Sklep Play

Android Automotive OS w Volvo XC40, fot. materiały prasowe Volvo
Android Automotive OS w Volvo XC40, fot. materiały prasowe Volvo
Oskar Ziomek
22.10.2019 14:50, aktualizacja: 22.10.2019 15:07

Google stawia kolejny krok na drodze do ułatwienia życia deweloperom Android Automotive OS. To stosunkowo nowa odmiana systemu, która jest tworzona na potrzeby rynku motoryzacyjnego. Teraz twórcy mogą łatwiej testować swoje oprogramowanie.

Android Automotive OS to system tworzony w taki sposób, by mógł być instalowany w pojazdach i stanowić centrum sterowania całym samochodem. W przeciwieństwie do Androida Auto, który w praktyce sprowadza się do wyświetlania na ekranie samochodu informacji z telefonu kierowcy, Android Automotive OS to system, który działa niezależnie i pozwala nie tylko na sterowanie Mapami Google czy muzyką, ale na przykład także klimatyzacją i innymi funkcjami pojazdu.

Teraz, zgodnie z zapowiedzią jeszcze podczas Google I/O 2019, producent udostępnił deweloperom nowy emulator. Najnowszy obraz to wersja Android Automotive, którą wyposażono w Sklep Play. Dla twórców aplikacji oznacza to łatwiejsze testowanie swojego oprogramowania bez konieczności posiadania właściwego pojazdu, czyli innymi słowy analogicznie, jak w przypadku Androida czy Androida Auto w parze z Android Studio.

Aplikacje muzyczne, w tym YouTube Music w Android Automotive OS, źródło: Google.
Aplikacje muzyczne, w tym YouTube Music w Android Automotive OS, źródło: Google.

Google zwraca przy okazji uwagę, że aplikacje istniejące już w wersjach na Androida Auto można łatwo zmodyfikować i w efekcie stworzyć ich odmiany także na Androida Automotive. Nie ulega jednak wątpliwości, że minie jeszcze wiele miesięcy, niż system ten zyska na popularności. Jednym z głównych zainteresowanych jest firma Volvo. Android Automotive OS pojawi się w modelu XC40 Recharge.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)