Emuparadise umarło... Otóż ma się dosyć dobrze... Jak na trupa.

Przepraszam za trochę clickbaitowy tytuł ale spokojnie, już wszystko wyjaśniam. Chciałbym dzisiaj poruszyć temat Św. P. serwisu emuparadise oferującego olbrzymich rozmiarów bibliotekę gier na różne stare platformy... Jednakże czy na pewno takiej świętej pamięci? To wyjaśnię poniżej we wpisie :-)

Wstęp

Od razu chciałbym uspokoić wszystkich malkontentów obeznanych z tematem. Ten wpis kieruję do ludzi którzy nie za bardzo są obeznani w temacie, nie znają angielskiego, lub po prostu jakimś cudem jeszcze nie trafiły na wątek w serwisie Reddit. Ktoś może zapytać: "Czemu namawiasz ludzi do piractwa?", jak zostało niedawno powiedziane na archive.org została opublikowana biblioteka ponad 2500 tytułów dla MS-DOS. Pomimo wielu zalet tj. (darmowość, legalne archiwizowanie czy kapsuła czasu dla przyszłych pokoleń) biblioteka ta ma jedną zasadniczą wadę. Jest On-Line. Dlaczego uważam to za wadę? Ponieważ przy wolnym połączeniu internetowym pobranie takiego np. Full Throttle zajmie dosyć dużo czasu, poza tym przy każdej chęci powrotu do tytułu zmuszeni jesteśmy przechodzić ponownie przez żmudny proces pobierania tej samej gry. Dlatego też publikuję ten wpis. Poza tym jestem cebulą i chcę zaspokoić moją Januszową duszę :-D

Do rzeczy

No dobra. Jak zapewne domyślacie się już emuparadise żyje, i ma się dobrze. Już pewnie wpisaliście w pasek przeglądarki adres strony wybraliście tytuł gotowi do pobierania i... klops link dalej nieaktywny. Otóż spokojnie... wszystko pod kontrolą po prostu trzeba zmienić sposób działania. Przede wszystkim obecnie emuparadise działa trochę jak polskie państwo w czasie wojny (niby go nie ma ale Franz Kutschera samobójstwa nie popełnił, a Bytnar sam nie uciekł). Żeby się do serwerów dostać trzeba wykonać kilka kroków które opisze poniżej:

  • Pobieramy do naszej przeglądarki rozszerzenie Tampermonkey. Zostało ono napisane dla Chrome, Firefox, Opera, Edge, Safari, Dolphin i UC Browser
  • Gdy mamy rozszerzenie zainstalowane należy pobrać skrypt z linku wskazanego tutaj.
  • Wyświetlą nam się 3 odnośniki klikamy w ten zaznaczony na obrazku. Pobierze nam się skrypt w formacie JS który powinien zostać wykryty przez tampermonkey automatycznie.
  • Później ukaże nam się takie oto okno. Ponownie klikamy w przycisk zaznaczony czerwonym kolorkiem na obrazku.

Teraz wystarczy tylko dla pewności wyłączyć i włączyć przeglądarkę. Od teraz możesz się cieszyć dostępem do pełnej zawartości serwerów Emuparadise. Od razu przepraszam tych dwóch użytkowników explorera ;-) na waszych przeglądarkach sztuczka ta nie zadziała. Może to iskra do tego żeby wprowadzić zmiany w swoim życiu i zainstalować coś nowego.

Podsumowanie

Mam nadzieję iż pomogłem przynajmniej jednej osobie. Zdaję sobie sprawę że istnieje pewne prawdopodobieństwo iż ze względu na treść artykułu zostanie on zablokowany, ale olać to! Raz się żyje! W razie gdybyście na artykuł natrafili to mam nadzieję że odzew będzie pozytywny. Tym którzy dotrwali do końca wpisu bardzo dziękuję za poświęcony na przeczytanie czas i życzę dobrze spędzonej dalszej części doby :-)