Endless Sky 0.8.4

Strona główna Windows Gry Strategiczne
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Fani dawnych gier, w których latało się po szerokiej galaktyce, walczyło i handlowało różnymi towarami, zdecydowanie powinni zwrócić uwagę na bezpłatną strategię Endless Sky. Tutaj odkrywać przyjdzie im nowe układy słoneczne, przewozić ludzi oraz rzeczy na zlecenia czy wypełniać liczne inne misje. W miarę coraz lepszego radzenia sobie w fikcyjnej rzeczywistości, będą środki na zakup nowszej jednostki kosmicznej i usprawnienie jej wyposażenia. Badanie wszechświata napędzane jest też fabularnie.

Jeżeli nieco skomplikowana z początku rozgrywka wciągnie gracza, tak naprawdę nigdy nie będzie się on już nudził. Przygotowano kilkaset planet do odwiedzenia plus rzecz jasna szereg dziwnych obcych ras do poznania. Statków do wyboru jest również cała masa, o pokaźnej liczbie części zamiennych dla nich nie wspominając. Jakby tego było mało, gra oferuje wbudowany edytor. Twórcy zachęcają społeczność fanów do składania swoich jednostek, broni, misji czy rozplanowywania ich własnych galaktyk.

Chociaż projektanci Endless Sky uznali grę już za skończoną, nie mają zamiaru robić sobie urlopu. W planach są m.in. kolejne linie fabularne, mocno rozbudowujące i tak zabawę na wiele godzin. Ogólnie jednak zachęcają do zwiedzania, nie zaś podążania z góry założonym torem. Najpierw trzeba zarobić na lepszy statek parając się drobnym handlem, obrać najkrótsze szlaki, a po drodze liczyć na słabo uzbrojone myśliwce pirackie, na których abordażu również da się zarobić. Dopiero po zainwestowaniu nieco gotówki w lepszą jednostkę i jej możliwości ofensywne oraz defensywne, przyjdzie rozwinąć skrzydła. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by zbudować sobie całą flotę.

Endless Sky przyciąga uwagę nie tylko rozbudowaną mechaniką rozgrywki, ale też porządną oprawą graficzną, przystosowaną też pod mocniejsze konfiguracje komputerowe. Przede wszystkim projekt skierowany jest jednak do tych z nieco starszymi zestawami PC, na których działa naprawdę bardzo sprawnie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!