r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Entertainer 0.2 RC dostępny

Strona główna Aktualności

Entertainer to bardzo ciekawa aplikacja pozwalająca na przekształcenie domowego PC funkcjonującego w oparciu o system Linux w prawdziwe MediaCenter.

Program aktualnie dostępny jest w wersji 0.2, nie jest to jednak równoznaczne z tym, że jego funkcjonalność jest znikoma o czym można przekonać się zapoznając z jego możliwościami. Entertainer został napisany w języku Python i można go z powodzeniem wykorzystywać w takim środowisku graficznym jak GNOME czy XFce. Samo MediaCenter wykorzystuje również takie aplikacje jak GStreamer, SQLite, pyIMDBb i iNotify.

Do najważniejszych cech Entertainer zaliczyć należy możliwość sprawdzania pogody, oglądania filmów i serialów telewizyjnych z dysku twardego lub dysku podlinkowanego w sieci, odsłuchiwania muzyki, przeglądania zdjęć w trybie pełnoekranowym czy czytania informacji z ulubionych serwisów za pośrednictwem kanałów RSS. Dodatkową zaletą Entertainer jest opcja pozwalająca na tworzenie własnych motywów graficznych.

Więcej informacji na temat Entertainer znaleźć można na stronie projektu. W serwisie Launchpad udostępniono sam program do pobrania.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.