r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Escape from Tarkov: gratka dla fanów serii S.T.A.L.K.E.R.

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Mnóstwo graczy czeka na S.T.A.L.K.E.R.-a 2, kontynuację bardzo dobrze przyjętej serii. Niestety, oficjalnych informacji o planach wydania ciągle nie ma, obecnie prace nad produkcją są wstrzymane. Powstaje jednak Escape from Tarkov, gra, która może godnie zastąpić S.T.A.L.K.E.R.-a.

Ostania gra z serii S.T.A.L.K.E.R. ukazała się w październiku 2009 roku. Produkcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem, pozostało nam więc tylko czekać na jej kontynuację. Została ona zapowiedziana, ale na ujawnieniu pierwszych informacji się skończyło, a pracujące nad nią studio ogłosiło, że prace zostały wstrzymane. Od tego czasu, w sieci pojawią się wieści, że jednak S.T.A.L.K.E.R. 2 żyje i zostanie wydany, ale na tych plotkach się kończy.

Fani serii mogą oczywiście cały czas powracać do jednej z trzech produkcji stworzonych przez ukraińskie studio GSC Game World. Gry S.T.A.L.K.E.R nadal potrafią przyciągnąć na wiele długich godzin. Jeśli dani chcą jednak zagrać w coś nowego, z podobnym klimatem, to obowiązkowo powinni zainteresować się Escape from Tarkov, tytułem mającym łączyć charakterystyczne cechy strzelanki, RPG oraz gry survivalowej. Brzmi znajomo?

r   e   k   l   a   m   a

Escape from Tarkov tworzone jest przez studio Battlestate Games. Ma ono w swoich szeregach osoby, które pracowały przy serii S.T.A.L.K.E.R, a także przy takich tytułach jak Mass Effect czy BioShock. W grze przemierzać będziemy tereny rosyjskiego miasta Tarkow, w którym to walczą ze sobą korporacja Terra Group i władze Rosji.

Podczas zwiedzania klimatycznego świata zdobywać będziemy doświadczenie. Dostać mamy spory pakiet umiejętności, podzielonych na cztery podstawowe kategorie – fizyczne, bojowe, praktyczne oraz kognitywne. Co ciekawe, nieużywane zdolności mają zanikać. Przeżyć w rosyjskim mieście będzie niezwykle trudno. Nie dość, że będziemy musieli walczyć z wrogą frakcją, to jeszcze będziemy musieli dbać o stan zdrowia bohatera.

Wczoraj w sieci pojawił się kolejny gameplay przedstawiający Escape from Tarkov. Produkcja nie jest jeszcze ukończona, ale prezentuje się bardzo dobrze. Uwagę zwraca oprawa wizualna, zwłaszcza światła, a przemierzając opuszczoną halę czuć klimat S.T.A.L.K.E.R.-a. Pokazano również menu, w którym będziemy modyfikować broń.

Oficjalna data premiery nie została jeszcze ujawniona. Wiemy, że zamknięte beta testy wystartują już 4 sierpnia. Możliwe, że grę zobaczymy jeszcze w tym roku. Oglądając najnowszy gameplay, na samym końcu zobaczycie liczbę 2016, czyżby była to podpowiedź roku premiery Escape from Tarkov?

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.