Excel Mobile

Strona główna Windows Biuro Arkusze kalkulacyjne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Excel Mobile to uproszczona wersja arkusza kalkulacyjnego z pakietu Microsoft Office. Wersja ta jest aplikacją uniwersalną przeznaczoną dla użytkowników korzystających z tabletów z Windows 10, a także osób posiadających subskrypcję Office 365.

Po uruchomieniu Excel Mobile użytkownik może skorzystać z gotowych szablonów arkuszy: list z zadaniami, sumy, śledzenia zachowania, a także planów budżetu osobistego. Aplikacja pozwala na wykorzystywanie podstawowych opcji formatowania komórek tj. wpisywanie tekstu, pogrubianie, zmianę koloru, a także tła zgodnie z wbudowanymi stylami komórek. Oczywiście nie brakuje tu tego co najważniejsze, czyli paska do wpisywania własnych formuł i funkcji obliczeniowych.

Program zawiera całą bazę gotowych formuł z kategorii: tekstowe, data i godzina, wyszukiwania, funkcje matematyczne i trygonometryczne, statystyczne, inżynierskie, informacyjne, związane z bazami danych, a także dotyczące zgodności danych. Oprócz tego użytkownik może wstawiać do arkusza tabele, obrazy, pola tekstowe, kształty, elementy SmartArt, a także różne typy wykresów. Interfejs został przygotowany w taki sposób, aby był maksymalnie czytelny i pozwalał na wygodną pracę zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na ekranach dotykowych.

Aplikacja jest dostępna w sklepie Windows 10 i udostępniana za darmo. Wyświetlanie plików i większość opcji edycyjnych jest dostępna bezpłatne dla osób korzystających z urządzeń o ekranach 10,1” i mniejszych, lecz tylko do zastosowań niekomercyjnych. Inni użytkownicy musza wykupić subskrypcję na Office 365, aby korzystać z tej aplikacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Dotyku się nie boimy: Office Mobile dla Windows 10 dostępny w wersji finalnej

19
30.07.2015  •  Łukasz Tkacz

Windows 10 nie jest jedyną nowością, jaką dostarcza nam Microsoft. W sklepie wbudowanym w najnowszym systemie znajdziemy już stabilne wersje aplikacji wchodzących w skład mobilnej wersji pakietu Office: Worda, Excela, PowerPointa, a także OneNote. Warto wypróbować te aplikacje uniwersalne, choć są one dostępne tylko dla niektórych. Programy te są rozwijane już od jakiegoś czasu i korporacja sukcesywnie je aktualizowała. W ostatnim czasie z ich nazwy zniknął dopisek „Preview”, ale zgodnie z oficjalnym stanowiskiem Microsoftu, dopiero teraz mamy możliwość korzystania z ich stabilnych wersji.…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi