Expression Studio 2 Beta do pobrania

Strona główna Aktualności

O autorze

Przy okazji konferencji MIX 2008 wydano wersję beta drugiej odsłony pakietu Expression Studio - propozycji Microsoftu dla programistów internetowych, grafików i webmasterów.

Expression Studio to zintegrowany pakiet, w skład którego wchodzą takie produkty jak Expression Web (projektowanie stron), Expression Design (grafika rastrowa i wektorowa), Expression Blend (animowane, bogate graficznie interfejsy użytkownika) oraz Expression Media (zarządzanie i katalogowanie zawartości multimedialnej). Szerzej o samym Expression Studio i jego komponentach pisaliśmy po wydaniu w maju 2007 roku.

Co nowego w drugiej odsłonie pakietu? Przede wszystkim poszerzono integrację ze środowiskiem Visual Studio, dodano obsługę PHP w Expression Web oraz Silverlight w produktach Web, Blend, Media Encoder i Design. Warto zaznaczyć, że równolegle z betą drugiej wersji wydano także betę Expression Blend 2.5 March 2008 Preview. Dzieki temu można już teraz sprawdzić możliwości bety Silverlight 2.0.

Expression Studio 2 Beta można pobrać z jego witryny domowej. Wersje ewaluacyjne aktualnej, stabilnej wersji 1.0 dostępne są oczywiście w naszym vortalu w dziale PROGRAMY.

© dobreprogramy