Nowy Outlook dostępny do testów. Trzeba korzystać z kanału beta

Nowy Outlook dostępny do testów. Trzeba korzystać z kanału beta

Outlook
Outlook
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
18.05.2022 11:25, aktualizacja: 19.05.2022 07:53

Microsoft Outlook w nowej odsłonie trafia już do komputerów pierwszych użytkowników. By go pobrać, trzeba korzystać z testowych kompilacji beta, ale dzięki temu można zobaczyć, jak będzie wyglądać finalne wydanie, które zostanie ukończenie zapewne lada tydzień czy miesiąc.

Nowy Outlook dla Windowsa nie powinien być nadzwyczajnym zaskoczeniem zważywszy na "wyciek" jego pierwszych zrzutów ekranu na początku maja. Wówczas mówiono o aplikacji One Outlook, która docelowo mogłaby zastąpić domyślną aplikację Poczta w systemie Windows 11, choć analogiczny program znany jest od początku Windowsa 10. Teraz wiemy, że "One Outlook" z etapu wycieków to po prostu nowy Outlook, na co zwraca uwagę ZDNet.

O szczegółach udostępnionej testowej wersji nowego Outlooka można przeczytać na stronie Microsoftu. Podane informacje na swój sposób mogą zaskakiwać z uwagi na okres - przed nami konferencja Build 2022 i wcześniej można było zakładać, że dopiero na niej pojawią się na ten temat nowe informacje. Microsoft udostępnił zrzuty ekranu nowego Outlooka, z których wynika, że aplikacja jest w dużym stopniu podobna do webowego odpowiednika.

Nowy Outlook
Nowy Outlook© Microsoft

Aby sprawdzić nowego Outlooka, trzeba korzystać z pakietu Office i być jego testerem. Nowa wersja aplikacji dostępna jest od kompilacji 15225.20000 i w nowszych. W praktyce trzeba się zapisać do testów na kanale beta i pobrać pakiet biurowy w wersji 2205. Microsoft oczywiście podkreśla, że na tym etapie aplikacja może działać niestabilnie, co nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)