Bing pomoże w nauce programowania dzięki dodatkowi do Visual Studio

Bing pomoże w nauce programowania dzięki dodatkowi do Visual Studio

Bing pomoże w nauce programowania dzięki dodatkowi do Visual Studio
19.08.2014 18:38

Początki programowania nie zawsze bywają bezproblemowe. Wiele czasu spędza się na wyszukiwaniu sposobów na poprawne użycie biblioteki czy konkretnej metody. Aby wesprzeć w takich przypadkach oraz w celu przyspieszenia nauki, Microsoft udostępnił nową wtyczkę do Visual Studio, Bing Developer Assistant, która bazując na wyszukiwarce Bing będzie pomocną dłonią dla początkujących programistów, ale nie tylko.

Obraz

Omawiana wtyczka powstała na bazie istniejących już pluginów, których główne funkcje zostały połączone i rozszerzone. Bing Developer Assistant udostępnia przede wszystkim możliwość szybkiego odszukania przykładów z sieci. Wystarczy napisać w edytorze kawałek kodu i wyszukać standardowo metody przy pomocy IntelliSense. Wówczas, koło domyślnej pomocy, w postaci rozwijanego menu, dostaniemy dodatkowe okno. W tym miejscu otrzymamy wyniki z przykładowym kodem odnalezionym przez silnik Binga z portali MSDN czy Stack Overflow. Otrzymany rezultat z Bing Developer Assistant szybko skopujemy do naszego programu, a w razie potrzeby otworzymy stronę źródłową. Na obecną chwile wyszukiwanie działa tylko z C#, ale trwają już prace nad dodaniem innych języków.

Obraz

Drugim ważnym elementem w Bing Developer Assistant jest możliwości odnalezienia przykładowych projektów, gotowych do pobrania i uruchomienia. Wystarczy w pasku Binga, dodanym przez wtyczkę, wpisać słowa kluczowe, które opiszą wyszukiwane rozwiązanie. Wynik zostanie zwrócony w postaci przykładowego kodu lub w pełni funkcjonalnych projektów do przetestowania.

Dodatkowo można także uaktywnić wyszukiwanie offline, które bazować będzie na bazie wiedzy, jaka została zebrana na podstawie naszych wcześniejszych wyszukiwań poprzez wtyczkę. Umożliwia to ponowne odnalezienie już znanych przykładów w razie braku połączenia z siecią. Bing Developer Assistant dostępny jest w wersji beta jako darmowa wtyczka do Visual Studio w wersji 2012 i 2013.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)