reklama

Expression Web SuperPreview ma ułatwić pracę webmasterów

Strona główna Aktualności

O autorze

Nie od dziś wiadomo, że projektując stronę trzeba przewidzieć, że strona nie będzie się poprawnie wyświetlała w najpopularniejszym obecnie Microsoft Internet Explorer.

Sytuację Microsoft zaczął ratować już jakiś czas temu, gdy postanowił udostępniać obrazy wirtualnych maszyn ze specjalnie przygotowaną wersją Windowsem XP i określoną wersją przeglądarki (MSIE6 lub MSIE7), następnie pojawił się odpowiednik rozszerzenia Firebug dla MSIE - Internet Explorer Developer Toolbar - nazwany w polskiej wersji po prostu "Narzędziami dla webmasterów". Ostatnio Internet Explorera 8 został wzbogacony o możliwość przestawienia trybu renderowania na taki, jaki był w siódmej odsłonie przeglądarki.

Obecnie Microsoft udostępnił wersję testową swojego nowego mini-narzędzia o nazwie Expression Web SuperPreview. Rozszerzenie pozwala na wyświetlanie strony zgodnie z tym, jak wyświetlają stronę ostatnie 3 wersje Internet Explorera. Ponadto w pełnej wersji znajdziemy obsługę zewnętrznych przeglądarek Firefox, Safari i Chrome. Narzędzie posiada inspektora DOM, który oferuje podświetlanie elementów oraz podgląd stylów CSS. Ciekawą funkcją jest również nakładka, gdzie można widok jednej przeglądarki nałożyć na drugą, w celu wyświetlenia różnic. Widać, że firma Microsoft stara się naprawiać błędy z przeszłości - SuperPreview jest na pewno dobrym krokiem w kierunku ułatwienia pracy osobom, które się zajmują się projektowaniem stron na co dzień.

Odstraszać jedynie może jednak waga pliku instalacyjnego, który ma 250 MB oraz fakt, iż pełną wersję dostaniemy dopiero w pakiecie z nadchodzącym Expression Web 3.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić