Przeglądarki dostaną menedżery kart płatniczych, by ułatwić zakupy

Przeglądarki dostaną menedżery kart płatniczych, by ułatwić zakupy

Przeglądarki dostaną menedżery kart płatniczych, by ułatwić zakupy
Oskar Ziomek
06.10.2017 19:53

Trwają prace nad Payment Request API, interfejsie umożliwiającym przeglądarkom obsługiwanie internetowych płatności za zakupy. Już teraz dostępny jest on zarówno w mobilnej, jak i desktopowej wersji Google Chrome oraz Edge'u (po założeniu konta Microsoft Wallet), ale najpewniej już wkrótce rozwiązanie będzie dostępne szerzej, we wszystkich wiodących przeglądarkach.

Wykorzystanie nowego API do płatności pozwoli w praktyce na wykonywanie zakupów jednym kliknięciem, bo dane karty oraz adresy dostaw będą przechowywane podobnie, jak hasła. To nieco odmienne podejście od wszystkich dotychczasowych związanych z płatnościami, bowiem w rzeczywistości przenosi odpowiedzialność za połączenie z serwisami obsługującymi karty bezpośrednio na przeglądarkę.

Payment Request API demo

W efekcie większość procesu transakcyjnego kontrolowana jest wtedy przez przeglądarkę, co z jednej strony jest oczywiście wygodne, ale z drugiej może budzić ewentualne obawy związane z prywatnością i bezpieczeństwem. Twórcy przeglądarek z pewnością nie pogardzą choćby anonimowymi i statystycznymi danymi dotyczącymi częstotliwości wykonywanych przez nas zakupów, by później dostosować do tego swoją dodatkową ofertę.

Obecnie Payment Request API wciąż jest testowane, więc na zapewnienie pełnego bezpieczeństwa i wyeliminowanie ostatnich błędów jest jeszcze czas. Usterki zgłaszać można bezpośrednio grupie W3C. Przewiduje się, że prace nad ostateczną implementacją zostaną zakończone jeszcze w tym roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)